banner29

Trump: Erdoğan Dünyanın Çok Zorlu Bir Zamanında Çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın ikili görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Siyaset 22.09.2017, 10:32 22.09.2017, 10:32
Trump: Erdoğan Dünyanın Çok Zorlu Bir Zamanında Çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lotte New York Palace Otel'de, ABD Başkanı Trump ile gerçekleştirdiği görüşme TSİ 22.15'te başladı.

Görüşme saat 23:15 itibariyle sona erdi.

GÖRÜŞME ÖNCESİ ERDOĞAN VE TRUMP'TAN KISA AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABF Başkanı Donald Trump ile görüşmesinin basına açık bölümünde yaptığı açıklamada, "İnanıyorum ki gerek Amerika-Türkiye ilişkileri gerekse bölgesel gelişmeler, dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız. Ben de bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum."dedi.

"AMERİKA - TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİ ELE ALMA FIRSATINI BULACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu vesilesiyle bulunduğumuz Amerika'da değerli dostum Donald ile bugün heyetlerarası ve ikili görüşmeyi gerçekleştireceğiz." sözleriyle başladı.

"İnanıyorum ki gerek Amerika-Türkiye ilişkileri gerekse bölgesel gelişmeler, dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben de bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TRUMP: ERDOĞAN DÜNYANIN ÇOK ZORLU BİR ZAMANINDA ÇALIŞIYOR

Donald Trump ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgüyle söz ederek şu ifadeleri kullandı:

"Çok teşekkürler. Burada olmak benim için büyük bir onur ve büyük bir imtiyaz. Çünkü, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la tanışmak benim için büyük bir onur.

Kendisi dünyanın çok zorlu bir zamanında çalışıyor ve çok iyi işler çıkarıyor. Aynı zamanda ABD'yle tabi ki ülke olarak çok iyi ilişkileri var. Geçmişe baktığımızda en iyi noktadayız.

Sayın Cumhurbaşkanı, sizinle tanışmamız benim için büyük bir mutluluk ve burada olmanız da bizim için büyük bir mutluluk."

Görüşmeye, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldı.

HABER 7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?