banner29

Boş köye ezan okuyan Recep Bayram'ın duygulandıran hikayesi

Makedonya'nın Dılıga Köyü'nde yıllarca boş köye ezan okuyan Recep Bayram'ın o dönem Bekir Develi'nin hazırladığı Dünyada Ramazan programına yaptığı açıklamalar, bugün halen daha etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Ramazan 13.05.2020, 20:02 13.05.2020, 20:46
Boş köye ezan okuyan Recep Bayram'ın duygulandıran hikayesi

2013 yılında TRT için hazırlanan Dünyada Ramazan programı için çekildiği tahmin edilen görüntülerde MakedonyaRecep Bayram'ın cami ve ezan sevgisi yayınlandığı dönemde herkesi etkilemişti. Recep Bayram'ın samimiyeti bugün halen daha izleyenleri etkilemeye devam ediyor.

KÖYÜN EN SON SAKİNİ 28 YIL ÖNCE KÖYÜ TERK ETMİŞ

Çekimin yapıldığı dönemde 21 şimdi ise 28 yıldır boş olan köyün camiisinden ezan okuyan Recep Bayram, ''Biz Kumanova'da yaşıyoruz. Haftada 2 kere gelirim, ezan ve Kur'am okurum. Burada hayat zordu. Diğer köyler bize çok uzaktı. Burayı boşalttığımızda 8 yaşındaydım ben. En son köy sakini 1992 yılında çıktı.'' ifadelerini kullandı.

KÖYÜMÜZÜ İNSANSIZ BIRAKTIK AMA EZANSIZ BIRAKMADIK

Bekir Develi'nin 'Niçin yapıyorsunuz bunu?' sorusuna cevap veren Bayram, ''Burada var bizim yatanlar. Dedelerimiz burada yaşamış. Dedelerimiz bize burayı bırakmış. Biz burayı şimdi nasıl bırakalım. Ama vaziyetimz fena, 20 km uzak burası Kumanova'ya... Köyü insansız bıraktık ama Kur'ansız ezansız bırakmadık.'' ifadelerini kullanarakizleyenleri duygulandırdı.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?