İsrail'in Filistin'de yürüttüğü katliam saldırıları ABD'nin de desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Rusya, bölgeye uçak gemileri gönderen ve hava savunma sistemleri konuşlandıracağını açıklayan ABD ve İsrail'e karşı gerilimi tırmandıracak yeni bir hamle geldi.

RUSYA, ABD VE İSRAİL'E MİSİLLEME AMAÇLI NÜKLEER TATBİKAT YAPTI
Rusya, kara, hava ve deniz unsurlarıyla misilleme amaçlı nükleer saldırı tatbikatının yapıldığı bildirildi. Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in video konferans yöntemiyle takip ettiği tatbikatta, kara, deniz ve hava unsurlarına ait nükleer caydırıcılık silahlarının kullanıldığı belirtildi.

KITALARARASI NÜKLEER FÜZELER FIRLATILDI
Tatbikatta balistik ve seyir füzelerinin fırlatıldığına işaret edilen açıklamada, fırlatmaların Rusya Ulusal Savunma Kontrol Merkezinden kontrol edildiği kaydedildi.

İsrail'in eski Başbakanı Olmert: Netanyahu tarihi bir felaket İsrail'in eski Başbakanı Olmert: Netanyahu tarihi bir felaket

Açıklamada, tatbikatta Yars kıtalararası balistik ve Sineva balistik füzelerinin kullanıldığı belirtildi.

'TATBİKAT, DÜŞMANA NÜKLEER MİSİLLEME'
Rus devlet televizyonlarında da yayınlanan tatbikat görüntülerinde, Putin’e rapor verdiği görülen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “Tatbikat, düşmanın bir nükleer saldırısına misilleme olarak büyük bir nükleer saldırı gerçekleştirme görevlerini uygulamayı içermektedir” ifadesini kullandı.