Viral enfeksiyon nedir? Belirtileri nelerdir?

Meral Ekşener viral enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılınca viral enfeksiyon nedir, viral enfeksiyon tedavisi nasıl yapılır ve viral enfeksiyon belirtileri neler gibi sorular merak edilmeye başlandı. İşte, viral enfeksiyon tedavisi nasıl yapılır ve viral enfeksiyon belirtileri nelerdir sorularının cevapları.

Viral enfeksiyon nedir? Belirtileri nelerdir?

Viral enfeksiyonlar virüslerin çeşitli tipleri tarafından oluşturulan hastalıklara verilen genel addır. Virüsler soğuk algınlığı, grip ve siğil olarak bilinen bulaşıcı hastalıklara neden olduğu gibi HIV / AIDS, çiçek ve hemorajik ateş gibi ciddi hastalıklara da neden olabilirler.

Viral enfeksiyon belirtiler nelerdir?
Ateş

Yorgunluk

Başağrısı

Virüse bağlı olarak

Öksürük

İshal

Karın ağrısı

Boğaz ağrısı

Viral enfeksiyonlarda neler yapılabilir?

Dinlenme

Sıvı alımını arttırın

Hafif yiyecekler (meyve, ekmek vb) yiyin

Viral enfeksiyonundan nasıl korunulur?
Ellerinizi düzenli olarak yıkayın

Hastalık esnasında kullanılan materyalleri (örneğin mendillerinizi) ortalıkta bırakmayın.

Bardak, tabak, çatallarınızı paylaşmayın

Viral enfeksiyonun tedavisi nasıl yapılır?
Viral enfeksiyonlar ile mücadele eden ilaçlar antiviral ilaçlar olarak adlandırılır. Birçok antiviral ilaç virüsün kopyalanmasına müdahale ederek çalışır.AIDS virüsü (HIV) enfeksiyonu tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu bu şekilde çalışır.Antiviral ilaçlar insan hücreleri için toksik olabilir. Virüsler antiviral ilaçlara karşı direnç geliştirebilir. Diğer antiviral ilaçlar, viral enfeksiyona karşı bağışıklık tepkisini güçlendirir. Bu ilaçlar çeşitli interferonların türleri, immünoglobulinler ve aşılardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5