Loser Cindoruk'tan skandal ifade! İntikam...

Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin skandal ifadeler kullandı. Önümüzdeki seçimleri, "Parlamenter demokrasinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden intikamı" olarak niteledi.

Loser Cindoruk'tan skandal ifade! İntikam...

Halk TV'de Cüneyt Akman’ın sunduğu “Zamanın Ruhu” programında konuşan Cindoruk, "Bu seçim Cumhuriyetin kurucu rejimi parlamenter demokrasinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden intikam seçimidir. Türkiye’de merkez sağın bu hale gelmesinin nedeni Demirel ve Özal’ın partilerini bırakıp Cumhurbaşkanlığı koltuğuna geçmesidir" değerlendirmesinde bulundu. Cindoruk, AK Parti'nin üç büyük şehirde de kaybedeceğini söyledi.

Cindoruk, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın mal beyanında bulunmadığını belirterek, "Binali Yıldırım'ın da diğer adaylar gibi, Mansur Yavaş gibi mal beyanında bulunması gerekiyor" dedi.

Cindoruk,  “CHP, Ankara, İstanbul ve İzmir’de ilçelerde başarılı olmuş belediye başkanlarını aday yaptı. AKP ise eski bakanları yaptı. Bunun anlamı şudur: Bu şehirleri Cumhurbaşkanı olarak ben yöneteceğim diyor. O zaman bunlara merkez valisi demek lazım” ifadesini kullandı.

Cindoruk, Yassıada'nın otel yapılmasına üzüntü duyduğunu da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5