Yedi Hilal Derneği Batman şubesinin organize ettiği 'Dert ve Dava Sahibi Bir Gençlik' konferansı, Milli Görüş'ün etkili isimlerinden ilahiyatçı hatip Şevki Yılmaz ve Dernek Genel Başkanı Samet Paçacı'nın katılımıyla gerçekleşti. Programa Yedi Hilal Batman Temsilcisi Ahmet Başaran'da katıldı.

Programda Grup Sancaktar, ezgi ve marşlarını dinleyenlerin beğenisine sundu.

Anadolu gençliğine dini ve milli şuurun getirdiği vazifeleri hatırlatan Yılmaz, merhum Başvekil Menderes Adnan ve kabinesindeki dava arkadaşı Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'yu şehit edilişlerinin yıl dönümünde rahmetle andı. Mendes döneminin 'ezanın tekrar Arapça okunması' ve 'Türkiye'nin iktisadi ve altyapısal kalkınması' kazanımlarının cuntacılar tarafından hedef alındığını belirten Yılmaz, idama giden darbe sürecini, yassıada yargılamalarındaki hukuki dayanaktan yoksunluğunu kendinde has üslubuyla dinleyicilere anlattı.

İngiltere bir benzerini deniyor! İsrail'in Ruanda'ya gönderdiği sığınmacılar... İngiltere bir benzerini deniyor! İsrail'in Ruanda'ya gönderdiği sığınmacılar...

Şevki Yılmaz Batman'da bir dizi temasta bulunduktan sonra, Batman'ın Refah Partili ilk Beledeyi Başkanı merhum Salih Gök'ün kabrini ziyaretiyle Batman programını tamamladı.