banner29

55 milletvekiliyle yeni parti kuracak mı?

Muharrem Sarıkaya, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanındaki en yakın isimle konuştu ve ve "55 milletvekiliyle parti kuracak" iddiasını sordu, aldığı yanıtın ise "Yalanın dik alası. Tam bir deli saçması. Bir deli kuyuya bir taş attı, 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor…". olduğunu aktardı.

Siyaset 19.12.2018, 09:07 19.12.2018, 09:44
55 milletvekiliyle yeni parti kuracak mı?

Muharrem Sarıkaya, "Gül'ün partisi" başlığıyla yayımlanan yazısında "Hani çok yakın eş, dost, akraba, 'yediği içtiği ayrı gitmeyen' diye tanımlanır ya, öyle bir isim, önemli karar anlarında hep 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanında yer aldı. En azından kararını ilk dile getirdiği kişilerden biriydi. Son günlerde Gül'ün 55 milletvekili ile parti kuracağı haberi yayılınca merak edip aradım" ifadesini kullandı.

"Soruyu sormamla başladı, bitene kadar tepkisini sert dille sürdürdü" ifadesini kullanan Sarıkaya, şöyle devam etti:
— Dedi ki, "Yalanın dik alası. Tam bir deli saçması. Bir deli kuyuya bir taş attı, 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor…". Durmadı, "Kimmiş bu 55 milletvekili?" diye devam edip ekledi: "Ne böyle bir kararı var ne bu yönde bir adımı, girişimi, beklentisi… Dedim ya deli saçması ve uydurma bir iddia…" Neden yalanlama yoluna gidilmediğini sordum, yanıtı ilginçti: "Yalanlayacağın iddianın da bir ciddiyeti olmalı…" Son günlerde Anadolu'da birilerinin Abdullah Gül ve Ali Babacan adına parti kurma faaliyeti yaptığı haberlerinin geldiğini ilettim. "Ali Bey'i (Babacan) bilmem, ama Abdullah Bey'in (Gül) böyle bir uğraşı yok. Bundan da eminim…" Kapatırken de aynı cümleyi tekrarlıyordu: "Deli saçması, deli saçması…"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?