banner30

banner29

Akşener çok istemesine rağmen 'cumhurbaşkanı' adayı olmayacağını belirtti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, herkes gibi cumhurbaşkanı adayı olmak isteyebileceğini ancak bunun için Türkiye'nin geleceğiyle oynamayacağını söyledi.

Siyaset 28.08.2020, 21:15
Akşener çok istemesine rağmen 'cumhurbaşkanı' adayı olmayacağını belirtti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemde yer alan konulara ilişkin olarak Halk TV'de Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı. Akşener, Payzın'ın "Esnafı gezmeniz Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bir nabız yoklama mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Türkiye'nin nefes almasına ihtiyacı var. Bunlar samimi gezilerim. Elbette aday olmayı çok isterim herkes gibi. Ama daha çok zaman var. Millet İttifakı'nın karşılıklı konuşacağı bir konu. Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye'nin geleceği ile oynamayacağım."

Akşener, "Esnafı gezerken kimse bana Biden'ı sormadı. Vatandaşın suni gündemle alakalı olarak hiçbir derdi yok. Hatta bana söylenen şu; 'Farklı bir muhalefet anlayışınız var, bunun devam ettirin' dediler" diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın CNN Türk'te sarf ettiği "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?" sözlerinin sorulması üzerine de Akşener, şu eleştirileri yöneltti:

"Peynirin kilosu 80 lira olmuş. Tamam dolar yok da nasıl olacak bu işler. Sayın Erdoğan ve damadı için dünya güzel. Çokomel harika yani. Ama garibanın durumu felaket. Siz saray diye bir kavramın içine girerseniz, paralel bir evrenin içine girerseniz. Saray rejimi ayrı bir bürokrasi yarattı. Saraydaki şube müdürlerinin milletvekillerinin, bakanlarının telefonlarına çıkılmadığı bir sistemdir. İzole bir hayattır. Damat bakan empatiden yoksun bir arkadaş. Anlattığı fıkraya inanamadım. Ekonomisinin E'sinden anlamayan bir kişinin bakan olması nepotizmdir."

Yorumlar (1)
Mustafa 11 ay önce
HDPKk ile ayni isme oy vermek sizin icin bir anlam ifade etmiyor demekki o nasil peynirimis bizler kilosunu 20-25 liraya aliyoruz.demekki adi halk tv olan kanali seyredenler italyadan hollandadan fransadan ithal edilen peynirleri yiyor
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?