banner29

Ali Babacan'ın partisinin adı belli oldu: DEVA Partisi...

Ali Babacan aylardır yılan hikayesine dönen yeni partisini Çarşamba günü kuruyor. Kulislere sızan bilgiye göre Babacan'ın partisinin ismi ise DEVA Partisi olacak. Kurucular kurulanda aktif milletvekillerinin de olduğu belirtiliyor.

Siyaset 08.03.2020, 14:24 08.03.2020, 14:30
Ali Babacan'ın partisinin adı belli oldu: DEVA Partisi...

AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü partiyi önümüzdeki Çarşamba günü kuruyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de "destekliyorum" dediği yeni partide halen görevde olan 4 milletvekilinin Kurucular Kurulu'nda yer alacağı iddia edildi. Kulislere sızan bilgilere göre logosu da hazır olan Ali Babacan'ın partisinin adı da DEVA Partisi olacak. 

Yeni parti Çarşamba günü kuruluyor

Ali Babacan'la birlikte Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi isimlerin de kurucuları arısında yer alacağı yeni partinin kuruluş dilekçesi Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı'na verilecek.

İsmi ve logoyu Ali Babacan açıklayacak

Bakanlığa dilekçe verilmeden önce Ali Babacan’ın bir açıklama yaparak, partinin ismini ve logosunu açıklayıp ve genel çerçeveyle programını kamuoyuna açıklayacağı belirtiliyor. 

'DEVA Partisi' geliyor...

Parti programı ve tüzüğü üzerindeki son çalışmalar, Ali Babacan’ın liderliğinde yapılan toplantılarda tamamlandı. Logo, isim ve kurucular kurulu ile ilgili çalışmalar da büyük ölçüde tamamlandı. Kulislere sızan bilgilere göre, Ali Babacan'ın yeni kuracağı partinin ismi DEVA Partisi olacak. 

Kurucular arasında kimler var?

Babacan'ın Deva Partisi'nin kurucular kurulunda halen Meclis'te görev yapan bazı milletvekillerinin de yer alacağı öğrenildi. Kurucular arasında daha önce farklı partilerde siyaset yapan, liberal-demokrat çizgiye yakın bazı isimlerin de olacağı belirtildi.

Yorumlar (1)
Günel. Avukat 1 yıl önce
Babaçan Deva~Etmeye Gelir Yeni Savaşmağa Hemde Kinle~Nifretle Erdoğan Üçün Gelir Çebhe Ona Yardım Edeçek Çebhe Kimlere Yardım Etmeyip Saymağla Kurtarmaz Babaçan Mitinklerde Olaçağ Dostların Yeni AKP İyileşdireçek Çok Kerip Babaçan Uzun İllerdi Erdoğanın Yanında İdi Neden Erdoğanın İyi Olmadığın İnsanlara Söylemirdin Demekki Siz İyi Deyilsiniz Davudoğlu Akp Hakda İyi Sözler Söylemedi Neden Eçaba Bütün Bunlar Palabra Erdoğana Sevginiz Heç Olmayıp Yükselen Ağaça Su Tökmersiniz Ağaçın Kurumasın Gözlersiniz DEVA~DERMAN Olsanızda Çebhe Kötü İsmin Size Vereçek Babaçan Davudoğlu Neden Eçaba İki Parti Yaratdı Erdoğanın Deputatların Sayı Çok Şunları İkiye Bölmek İsteyir Yarınız Bene Yarınız Davudoğluna Keçin Erdoğan Taki Koltuğdan Yensin Sonra Ne Olaçağ Çumurbaşkanlığı Seçimlerinde Hamı Koltuğ Devası Edeçek Allah Korusun Türk Halkı Kimlere Kaldı Kızıl Heriflerle Tarik Yazan Türküye Babaçana Davudoğluna Çebheye Kaldı Çok Kötü
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?