banner29

Ankara'da 'heykel köylünün efendisi' oldu! Yavaş'ı böyle eleştirdi...

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2021 bütçesi için heykel yapımına 1 buçuk milyon TL, köy konaklarına ise 1 milyon TL ayırdı. Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanı ve Mamak Belediye Başkanvekili Murat Köse, Yavaş'ın bütçe skandalına tepki gösterdi.

Siyaset 25.11.2020, 16:33 25.11.2020, 16:53
Ankara'da 'heykel köylünün efendisi' oldu! Yavaş'ı böyle eleştirdi...

Her fırsatta Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylendiği belirtilen, “Köylü milletin efendisidir” sözünü hatırlatan CHP’lilerin söylemle eylemi bir olmadı. CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2021 bütçesinde köy konaklarına ayırmadığı miktarı heykellere ayırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Yavaş’ın 2021 bütçesini değerlendirdi. Kürsüde yaptığı konuşmada CHP’li yönetimi eleştiren Köse, “Heykel yapımı için 1 buçuk milyon lira para ayırmışsınız. Hani sanal belediyecilik demiştim ya, ikinci bir terim daha var, heykel belediyeciliği. Yüzlerce köyümüz var. Peki başkan köy konaklarına ne kadar para ayırmış biliyor musunuz? Sadece 1 milyon lira. Heykele bile köy konaklarından fazla para ayırmış.” dedi.

Yorumlar (1)
Ilhan 7 ay önce
25 yıl ankarayi yönetti niz. Muhtemelen köylünün sorunu kalmamıştır. Mansur bey 70 liralık ayakkabı giyen köy çocuğu. Hem köylünün sorunu varsa tarım Bakanı halletmeli.....
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?