"Asya'da barış tüm dünya için büyük önem taşıyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asya Parlamenterler Asamblesi 11. Genel Kurulu açılışına mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Asya'da, barış ve kalkınmanın sürdürülmesi, bölge ülkeleri arasında ekonomik ve sosyal birliğin sağlanması tüm dünya için büyük önem taşımakta." dedi.

"Asya'da barış tüm dünya için büyük önem taşıyor"

Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) 11. Genel Kurulu Açılış Töreni'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Değişim ve gelişime açık, dinamik nüfusu, zengin kültürü ve tarihiyle bir fırsat bölgesi olan Asya'da, barış ve kalkınmanın sürdürülmesi, bölge ülkeleri arasında ekonomik ve sosyal birliğin sağlanması tüm dünya için büyük önem taşımaktadır. Asya bölgesinde barış, refah, ekonomik ve sosyal ilişkiler hususlarında parlamentoların iş birliğini esas alan APA'ya çalışmalarında başarılar diliyor, genel kurulun verimli geçmesini temenni ediyorum.

Üye ülke temsilcilerini ülkemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Genel kurulun düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, tüm katılımcıları en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5