banner29

Babacan'ın çekirdek kadrosunda ünlü gazeteci de var!

60. ve 61. hükümete AK Parti kadrolarında Kültür ve Turizm bakanlığı yapan Ertuğrul Günay, parti kuracağı öne sürülen Ali Babacan'ın yaptığı toplantılara zaman, zaman katıldığını söyledi.

Siyaset 28.06.2019, 23:42
Babacan'ın çekirdek kadrosunda ünlü gazeteci de var!

Türkiye siyasi arenasında son birkaç aydır gündemden hiç düşmeyen AK Partili bazı isimlerin yeni parti kuracağı iddiaları artık iddia olmaktan öteye geçti gibi görünüyor. Öyle ki eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan yeni parti kurması muhtemel bu isimlerden en çok konuşulanlardan biri Ali Babacan hakkında yeni açıklamalar geldi.

Babacan'ın çalışmalarına hız verdiği yeni hareketin toplantılarına zaman, zaman katıldığını belirten Günay bir gazeteciye konuştu.

Hareketin bir kadro hareketi olacağının altını çizen Günay, "Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak" iddiasını da doğruladı.

''HERKESLE İSTİŞARE YAPILIYOR''
Yurt dışında yaşayan bir çok bilim insanına davette bulunulduğuna da değinen Günay, siyasetin farklı kulvarlarından ve toplumun her kesiminden isimlerle de bir araya geldiklerini ifade etti. Günay, "İYİ Parti gibi yalnızca bir partinin içinden çıkıp yola devam etmek gibi bir düşünce doğru değil. Herkesle istişare yapılıyor" diye konuştu.

Günay ayrıca yeni hareketin en geç yeni yıla kadar yola çıkması gerektiğini ifade etti. Aynı zamanda Fehmi Koru'nun da bu ekibe dahil olduğu iddalarını ekledi.

5'Lİ KURUL İDDİASI
5'li kurul olarak da adlandırılan komisyonda Abdullah Gül, Beşir Atalay, Fehmi Koru, Sadullah Ergin ve Haşim Kılıç'ın olacağı konuşuluyor.

Babacan'ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la 23 Haziran öncesinde bir araya geldiği iddia edilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?