CHP'de ses getirecek istifa!

Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP'den istifa etti.

CHP'de ses getirecek istifa!

Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP’den  istifa etti. Hazinedar, 4 Ocak 2018’de İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılmıştı. 

HalkTV'nin haberine göre Hazinedar dilekçesinde, ''CHP yönetiminin, şahsıma parti içinden yapılan kumpasa karşı; başta Parti Genel Başkanı’nın bilgisi olmasına ve buna dair gereğini yapacağına ilişkin söz, tavır ve taahütlerine rağmen, bırakınız siyasi etiği, hak, hukuk, adalet duygusuna ve her türlü dürüstlük kuralına aykırı tutumunu kınıyorum.

CHP’nin içindeki sorunlu siyaset anlayışına karşı yılmaz bir şekilde yıllarca mücadele ettim. Aynı mücadeleyi bu sefer, parti içinde değil dışında, halkın yararına gerçekleştirmek için 2013’te davet üzerine CHP’ye üye olurken umutlarım milletimiz adına yeniden yeşermişti.'' dedi.

İşte istifa dilekçesi: 

AVCILAR BELEDİYE BAŞKANI DA DSP'YE GEÇTİ 

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek, Demokratik Sol Parti'ye katıldığını açıkladı.

'DSP'DE DEVAM DİYORUZ'

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli de DSP'ye katılımı ile ilgili, "Yurtsever aydın sorumluluğuyla; bir şehremini, belediye başkanı olarak demokrasi ve kadının insan hakları konusunda mücadeleye; Atatürk ilkelerine bağlı, Türk siyasi tarihinin dürüst lideri Bülent Ecevit'in kurduğu DSP'de devam diyoruz." açıklamasında bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5