Davutoğlu hakkında sansür iddiası!

Karar Gazetesi yazarlarından Hakan albayrak, yeni parti kurma hazırlığı yapan Davutoğlu ve Babacan'a sansür olduğunu ima ettiği bir yazı kaleme aldı.

Davutoğlu hakkında sansür iddiası!

Gazeteci-yazar hakan Taştan yazısında Habertürk, NTV, CNN Türk moderatörlerini hedef alarak, "Habertürk, NTV, CNN Türk’teki siyasi tartışma programlarının moderatörlerine öyle acıyorum ki… Demirbaş konuklarına “Ahmet Davutoğlu ne demek istedi?”, “Ali Babacan neyi hedefliyor?”, “Yeni oluşumlar ne kadar oy almayı umuyor?” diye sorarken, bu soruları herkesten evvel doğrudan doğruya Davutoğlu ve Babacan’a soramadıklarına nasıl da yanıyorlardır." ifadelerini kullandı.

İşte Taştan'ın o yazısı:

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Partili siyasetçiler ve muhalefet partilerinin temsilcileri her gün yeni parti teşebbüslerini yorumluyor.

Gazete köşeleri, internet siteleri, sosyal medya mecraları her gün yeni parti teşebbüslerine dair mülahazalarla dolup taşıyor.

Evlerde, sokaklarda, kahvehanelerde her gün yeni parti teşebbüslerinin sohbeti yapılıyor.

Televizyonlardaki siyasi tartışma programlarında bu gündeme kayıtsız kalınamıyor, her akşam yeni parti teşebbüsleri konuşuluyor.

Konuşuluyor, konuşuluyor, konuşuluyor…

Ama yeni parti teşebbüslerinin başlarındaki adamlar ‘ana akım’ televizyonlarda -genel olarak da ‘ana akım’ medyada- konuşamıyor, konuşturulamıyor.

Nasıl?

Habertürk, NTV, CNN Türk’teki siyasi tartışma programlarının moderatörlerine öyle acıyorum ki…

Demirbaş konuklarına “Ahmet Davutoğlu ne demek istedi?”, “Ali Babacan neyi hedefliyor?”, “Yeni oluşumlar ne kadar oy almayı umuyor?” diye sorarken, bu soruları herkesten evvel doğrudan doğruya Davutoğlu ve Babacan’a soramadıklarına nasıl da yanıyorlardır.

Bunu engelleyen bir kanun yok.

Resmi bir yönetmelik de yok.

Ama gayri resmi bir yönetmelik var işte, besbelli.

Yaptırım gücü ağır bir yasak…

Yoksa Ahmet Hakan Coşkun yahut Fatih Altaylı niye bizzat Davutoğlu ve Babacan’a müracaat etmeden onların etrafında dolanıp dursun ki?

Böyle gazetecilik mi olur?

Trajik.

Komik.

Trajikomik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5