Erdoğan: İstanbul'u CHP'den biz kurtardık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen mitingde halka hitap ediyor. Erdoğan, "Geldiğimizde hava kirliliği, susuzluk vardı. İstanbul'u CHP'den biz kurtardık" dedi.

Erdoğan: İstanbul'u CHP'den biz kurtardık

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satırlar şu şekilde: 

— Türkiye'ye azimle hizmet götürüyoruz. 25 yıldır İstanbul'a gururla ve onurla hizmet veriyoruz. "İstanbul ihmale gelmez" dedik, Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik.

— Geldiğimizde hava kirliliği, susuzluk vardı. İstanbul'u CHP'den biz kurtardık.

— Biz milletimize olan sevgimizi sadece lafta bırakmıyoruz, hizmetlerimizle de ispat ediyoruz. Çarpık yapılaşmayı atacağımız adımlarla düzene sokacağız.

— Benim vatandaşıma biz nasıl ürün veririz bunları sağladık. Gerekirse daha fazla bu yelpazeyi genişleteceğiz. Ya yola gelecekler, ya gelecekler.

— İnşası devam eden hızlı tren hatlarıyla İstanbul'u ülkemizin dört bir yanına bağlayacağız.

— İstanbul'un otopark kapasitesini yüzde bin 60 artırdık.

— Hedefimiz 190 km'yi bulan tüneller ve 1100 KM'lik metro hatlarıyla İstanbul'u donatmak.

— CHP'nin döneminde Ümraniye'deki o vahşi depolama patladı. Orada 39 vatandaşımız öldü. İstanbul bugün 18 atık yönetim tesisi ile modern temiz bir metropole dönüştü.

- 1994 senesinden bu yana mesafe alamadılar. 25 yılda millete hizmet anlamında faydalı bir adım bile atamadılar. O gün yönetimi altında bulunan ilçeler hangi sorunlarla mücadele ediyorlarsa bugün de aynı sorunlarla mücadele ediyorlar. Zamanında Haliç'teki köfrezin hali neyse şimdi İzmir'deki körfezin hali de o.

'BAŞARISIZLIK BUNLARIN KARAKTERİ OLDU'

— Bizim belediyelerimiz hepsinde kültür merkezi var. Beceriksizlik başarısızlık bunların karakteri oldu.

— Diyarbakır'ı görmenizi isterim. Biz Diyarbakır'ı pırıl pırıl yaptık. Her yeri öyle yaptık. Yılmadan usanmadan oraları da ayağa kaldırdık. Kardeşlerim bunların memlekete hizmet gibi bir derdi yok.

Bu ülkeyi biz teröre kurban edemezdik. Ülkemizi bölmeye kalkıştılar, buna müsada edemezdik.

Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Çok seviyorsan Kuzey Irak'taki Kürdistan bölgesine git.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5