banner29

Erkan Mumcu'yu tekrar AK Parti'de siyaset yapmaya çağırdılar

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve Anavatan Partisi'nin eski genel başkanlarından Erkan Mumcu'nun 2007 yılında Meclis'te yaptığı konuşmanın tekrar gündeme gelmesiyle birlikte Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, Mumcu'yu tekrar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında siyaset yapmaya davet etti.

Siyaset 04.12.2019, 20:43 24.09.2020, 23:39
Erkan Mumcu'yu tekrar AK Parti'de siyaset yapmaya çağırdılar

Bir dönem AK Parti'de de siyaset yapan, eski Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, FETÖ tehdidini ilk fark eden siyasetçiler arasında yer alıyor. Erkan Mumcu 2007 yılında o dönem genel başkanı olduğu ANAP'ın Meclis grup toplantısında kürsüye çıkarak FETÖ konusunda önemli uyarılarda bulunmuştu.

Mumcu bu konuşmasında, “Kendince din saydığı şeylerle devlet kudretini ele geçirmeye çalışanlara söylüyorum; hiç kimse durduk yerde, oturduğu yerden Kabakçı Mustafa hezeyanlarına falan kapılmasın. Kimse de Osmanlı'ya oyun oynamasın. Osmanlı, oyunu affetmez” ifadelerini kullanmıştı.

  Erkan Mumcu kimdir? Erkan Mumcu kaç yaşında, nereli? Erkan Mumcu hayatı ve biyografisi!

Mumcu'nun 15 Temmuz Darbe girişimi ve sonrasındaki süreci daha iyi anlamaya ışık tutacak o konuşmasının detayları şöyle: 

"Önündeki 10 yılı anlamak isteyenler, neyin nerede yanlış yapıldığını nerede yanlış yola sapıldığını ülkenin kayıplarına nelerin neden olduğunu anlamak için bu konuşmalara müracaat edecekler. Bu bana onur verecek bir şey değildir. Bu bana mutluluk verecek bir şey değildir. Çünkü bütün bunlar insanımız hakettiği gibi yaşayabilsin diye ortaya koyulan gayretlerdir. Turgay, Didem, Muharrem, Ali çürümüş yapraklar arasında yiyecek bir şeyler bulmaya çalışırken bu memlekette birileri örgütlenmiş fakirin fukaranın hakkı olan zekatı topluyorlar. Zekat toplayıp banka kuruyorlar. Banka kurmak onlara yetmiyor, devlet kudretini istiyorlar. Devleti ele geçirmediklerinde hırçınlaşıp iftira, tertip her türlü ahlak dışı, din dışı yola başvuruyorlar. Ve bunun adını da din koyuyorlar. Günah..."

Mumcu o konuşmasını bu sene 15 Temmuz darbesinin yıl dönümünde, "15 Temmuz Kahramanlarını rahmet, minnet, şükran dualarımla anıyorum. Onlara duyduğum inancı haykırdığım 22 Mayıs 2007 ( İhanetten tam 9 yıl önce ) bir konuşmayı aziz hatıraları önünde eğilerek arz ediyorum." notuyla da bir kez daha sosyal medya hesabından paylaştı.

İlgili haber: Fatih Portakal artık Youtuber! işte Fatih Portakal'ın yeni adresi

Bugün de o konuşmayı ünlü bir gazeteci yeniden gündeme getirdi. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Erkan Mumcu'nun bu konuşması nedeniyle bedel ödediğini ve siyaset sahnesinden çekilmek zorunda kaldığını belirterek, Mumcu'yu yeniden AK Parti saflarına geçmeye çağırdı.

Karagül şu ifadeleri kullandı;

"Erkan Mumcu bu müthiş konuşmayı 2007’de, 12 yıl önce yapmış. FETÖ, bunun bedelini ödetti, ondan intikam aldı. O da siyasetten uzaklaştı. Bu birikim ve bilinç Türk siyasetine çok şey katar. Bence Erdoğan’ın yanında, mücadelesinin içinde olmalı. Tam da bu dönemde."

Yorumlar (1)
Ahmet KOYUTÜRK 1 yıl önce
Erkan Mumcu döneminin en akıllı politikacılarından biridir. Keşke söylemlerine kulak verilseydi. Sığ politikalarla milleti aldatanlar onun yüzüne nasıl bakacaklar acaba......
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?