banner29

İzmir'i sel aldı, Soyer'in gündemi 'Boğaziçi Üniversitesi'...

Her yağmur yağışı sonrası sular altında kalan İzmir’de, halkın çözüm beklediği Belediye Başkanı Tunç Soyer, gündemine Boğaziçi eylemlerini aldı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soyer, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun haklı taleplerini barışçıl yollarla gösterenlere yönelik baskı ve şiddet asla kabul edilemez” diyerek eylemcilere destek çıktı.

Siyaset 04.02.2021, 18:02
İzmir'i sel aldı, Soyer'in gündemi 'Boğaziçi Üniversitesi'...

Her yağmur yağışı sonrası kaosun oluştuğu ve yıllardır CHP’li belediye başkanlarının çözüm üretmediği İzmir, geçtiğimiz günlerde bir kez daha yağışların ardından sular altında kalmıştı.

İzmirliler altyapı sorununa çözüm bekliyor

Altyapı yetersizliği nedeniyle meydana gelen su baskınlarına çözüm üretilmezken, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, tüm bunları bir kenara bırakıp provokatif olayların sergilendiği ve sokak gösterilerine dönüştürülmeye çalışılan Boğaziçi eylemlerine destek çıktı.

"Barışçıl eylemlere baskı kabul edilemez"

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soyer, “Boğaziçi Üniversitesi, akademik kadrosu ve öğrencileri ülkemizin göz bebeği, tüm akademik kurumlarımız gibi geleceğimizi aydınlatacak en önemli bilim yuvalarından biridir. Türkiye’nin neresinde olursa olsun haklı taleplerini barışçıl yollarla gösteren öğrencilere yönelik baskı ve şiddet asla kabul edilemez” diyerek eylemcilere destek çıktı.

Yorumlar (1)
Arif 34 4 hafta önce
Izmır böyle bir anlayışa hala nasıl tahammül ediyor! Hayretle ve ibretle tkip eiyorum
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?