banner29

Kılıçdaroğlu aday olmalarını istemiyor!

Şimdiden Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Muharrem İnce ile karşı karşıya gelmeyi bile göze alan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu engeline takıldı. Daha önce İmamoğlu'nun iki dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra cumhurbaşkanlığına aday olmak istediğini iddia eden Abdulkadir Selvi, yine dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Siyaset 02.01.2020, 11:23
Kılıçdaroğlu aday olmalarını istemiyor!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’ye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken ya da zamanında bir seçimde belediye başkanlarının aday olmasına sıcak bakmıyor. Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının ilk dönem başarılı olup ikinci dönemde de seçimi kazanarak "hizmet etmelerini" istiyor.

Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le zaman zaman erken seçim konusunu konuştuğunu ifade eden Selvi, Hürriyet’teki “Erken seçim ve kabine” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

"Muhalefetin hemen erken seçim diye bir talebi yok. Ama iktidarın 2023’e kadar gidemeyeceğini düşünüyorlar. Ancak 2021’in ikinci yarısından itibaren bir erken seçimi muhtemel görüyorlar. İktidar 2020’de seçime gitmez ama 2021’in ortasından itibaren her an seçim olabilir düşüncesindeler. Seçimlerin 2023’e kalmayacağı konusunda kesin bir inanç içindeler. 2021’in Haziran ya da Temmuz’unda, olmazsa 2022’de seçimin kaçınılmaz olduğu görüşündeler. Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarının işlerine odaklanması, 2021 yılıyla birlikte bunun vatandaşa yansıması konusundaki ısrarının altında da bu yatıyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?