Kılıçdaroğlu'ndan skandal hareket! Tek tek yuhalattı...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK hakimleri için "Çete mensubu" benzetmesinde bulunarak grup toplantısında hepsini partililere yuhalattı.

Kılıçdaroğlu'ndan skandal hareket! Tek tek yuhalattı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yüksek Seçim Kurlunun (YSK) İstanbul kararı hakkında değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, 4'e karşı 7 oyla kararı kabul eden YSK hakimlerine "Çete mensubu" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde: "Sandık kurullarının oluşumunda bir hata var dediler. Sandık kurullarını biz oluşturmadık, AK Parti de oluşturmadı. Daha önceki seçimlerde de yaptılar. İtiraz yoktu. Bunların değişmesi lazım dediler. Bunu gerekçe gösterilerek verilen mazbatayı iptal ettiler. Hakim dediğin adam satılık adam değildir. Hakim dediğin kişi siyasi baskılara boyun eğmez. Vicdanıyla adaletle karar verir. Adaletin olmadığı bir devlet ayakta kalamaz. Devletin temeliyle oynadılar. 7 tane hakim aracılığıyla yaptılar. Kumpası CHP yapmadı, onu anlamışlar. Bu işte bir gariplik var onun için itiraz ediyoruz diyorlar. Ne oluyor peki? Oturuyorlar YSK içindeki 7 çete mensubu hakim iptal karar veriyorlar. 7çete mensubu arka kapıdan AK Parti'nin belirli çevreleriyle diyalog kurarak seçimi iptal ediyorlar."

Bu sözlerinin ardından Kılıçdaroğlu, 7 hakimin ismini tek tek sayıp CHP'lilere yuhalattı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
vahit kayıboy
vahit kayıboy - 9 ay Önce

olan s.... demek senden olmayanlar çetedir..bende çeteyim..oşşşttt.t.

SIRADAKİ HABER

banner5