banner29

Kurultayların tarihleri belli oldu! İşte detaylar...

Koronavirüs salgını sonrası, toplu etkinliklerin yasaklanması nedeniyle Mart ve Nisan aylarında partilerin yapılması gereken olağan kurultay toplantıları netlik kazanmaya başladı. AK Parti, ilçe kongrelerine Ağustos ayında başlayacak. MHP Olağan Büyük Kurultay'ı 14 Mart 2021 tarihinde yapacak. CHP'nin 28-29 Mart'ta ertelenen olağan kurultayın Sağllık Bakanlığı'nın onayından sonra Temmuz ayı son haftası olarak planlanıyor.

Siyaset 16.06.2020, 11:18
Kurultayların tarihleri belli oldu! İşte detaylar...

Siyasi partilerin koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kongreleri, tedbirlere uygun şekilde başlatılacak. Normalleşme süreciyle birlikte, siyasi partiler de kongre takvimini yeniden değerlendirmeye aldı. AK Parti, ilçe kongrelerine kaldığı yerden devam edecek. Kongreler ağustos ayında, koronavirüs tedbirlerine uygun yeni bir modelle başlayacak.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Biz 187 civarında ilçe kongremizi tamamlamıştık. 780 civarında kongremiz bekliyor. COVID süreci ara verdirdi. Ağustosta başlamak gibisinden bir değerlendirmemiz var. Tabii, COVID tedbirlerine uygun bir model oluşturacağız" dedi.

MHP 2021 MART AYINDA YAPACAK 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın,  MHP Başkanlık Divanı toplantısının ardından kurultay tarihini açıkladı. Yalçın, “Partimizin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 14 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmış ve kurultay kararının, 19 Haziran günkü MYK toplantısının gündemine alınması uygun görülmüştür” dedi.

CHP BAKANLIKTAN YAZI BEKLİYOR 

Sağlık Bakanlığı'ndan 37. Olağan Kurultay için "Açık alanda yapabilirsiniz" cevabını alan Cumhuriyet Halk Partisi, bakanlıktan resmi yazı almak istiyor. Bunun için parti genel sekreteri, bakanlığa resmi yazı yazacak. Açık veya kapalı alanda kurultay hangi şekilde yapılabilecekse buna dair bakanlıktan resmi yazı talep edilecek. CHP'de  37'nci Olağan Kurultayın Temmuz ayının son haftasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?