banner29

Miroğlu'ndan CHP'li Atıcı'ya 'ırkçı' tepkisi!

Eski AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile CHP'li Aytuğ Atıcı, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te sunduğu Tarafsız Bölge programında 'ırkçı' atışması yaşandı. CHP'li Atıcı'nın asılsız 'ırkçı' iddialarına tepki gösteren Miroğlu stüdyoyu terk etti.

Siyaset 22.10.2019, 14:56 22.10.2019, 15:51

Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te sunduğu Tarafsız Bölge programında eski AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu ile CHP'li Aytuğ Atıcı, arasında atışma yaşandı. Tartışmanın ardından eski AK Parti Milletvekili Miroğlu, canlı yayını terk ederken Atıcı için "Sen hekim olamazsın, ancak Esad'ın ordusunda bir subay olursun" sözlerini sarf etti.

KÜRTLER VE TÜRKLER KARDEŞÇE YAŞASIN DİYE HAPİS YATTIM

Miroğlu, CHP’yi Kürt oyları üzerinden ırkçılık yapmakla suçlarken programda CHP'li Atıcı ise, AK Parti’nin ırkçılık yaptığını belirterek Miroğlu'na "Irkçılık yapma" dedi. Bu sözlerden sonra canlı yayında büyük bir tartışma başladı. Aytuğ’un sözleri üzerine Miroğlu, ‘Bu ülkenin ırkçıları beni 6 sene Diyarbakır cezaevinde yattım. Sen o zamanlar hasta muayene ederkenben cezaevinde işkence görüyordum. Ne için biliyor musun? Kürtler ve Türkler kardeşçe yaşabilir dediğim için.. Sen dön kendi partine dön, kıyamet kadar ırkçı ve ittihatçı bulursun, sen kimsin, böyle adamlarla beni muhattap etmeyin. Yaşar Kemal bile senin gibiler yüzünden Kürtçe konuşamadı, Kürdüm diyemedi’ tepki gösterdi.

"SEN HEKİM DEĞİL, ESAD'IN ORDUSUNDA SUBAY OLURSUN"

Atıcı ise Miroğlu’na "69 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyorsa ona soracaksın. Sabahtan beri niye ırklardan bahsediyorsun?" dedi. Bunun üzerine Miroğlu, "Sen nasıl bir iftiracı ve sahtekarsın. Böyle faşistlerle bizi bir daha oturtmayın" diyerek sinirli bir şekilde programı terk etti. Miroğlu, programı terk ederken de "Sen hekim olamazsın, ancak Esad'ın ordusunda bir subay olursun" sözlerini sarf etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?