Refah Partisi'ni yeniden kuran Fatih Erbakan iddialı konuştu!

Refah Partisi'ni yeniden kuran merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, Eyüp Sultan'da partisinin tanıtımını yaptığı bir miting düzenledi.

Refah Partisi'ni yeniden kuran Fatih Erbakan iddialı konuştu!

Dün Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından İçişleri Bakanlığı'na Yeniden Refah Partisi'nin kuruluş dilekçesini veren Fatih Erbakan, bugün de İstanbul'da Eyüp Sultan Camii'nde öğle namazını kıldıktan sonra Eyüp Sultan Meydanı'nda partisinin tanıtımını yapan bir miting düzenledi.

2. Abdülhamit'in 4. kuşak torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlanan mitingde alana toplanan kalabalık, ''İşte ordu işte komutan'' ve 'Mücahid Erbakan'' sloganları attı.

TARİHİ BİR ADIM ATTIK

''Yıllardır hasretle heycanla beklediğiniz müjdeyi veriyorum'' diyen Erbakan, ''Mübarek bir cuma gününde dün itibariyle Refah Partimizi kurduk. Dilekçemizi İçişleri Bakanlığı'na sunduk. İnsanlık ve İslam alemi için tarihi bir adım attık. 8 yıllık mücadelemizde bizi yalnız bırakmayan ve yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.

MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN İKİNCİ 40 YILININ STARTINI VERİYORUZ

''Milli Görüş'ün koalisyon ortağı olduğu birinci 40 yıllık dönemden sonra Milli Görüş'ün tek başına iktidar olacağı ikinci 40 yılın startını veriyoruz.'' diyen Erbakan, ''D-8'in kurulduğu ilk 40 yıldan sonra D-60'ın ve İslam Birliği'nin kurulacağı ikinci 40 yılın startını veriyoruz. Denk bütçenin gerçekleştiği birinci 40 yıldan sonra, Türkiye'nin tüm iç ve dış borçlarının ödendiği bir ikinci 40 yılın startını veriyoruz. Ağır sanayi hamlesinin gerçekleştirildiği birinci 40 yıldan sonra Irak, Suriye, Arakan, Kudüs, Yemen ve Keşmir'in kurtarılacağı ikinci 40 yılın startını veriyoruz. 5 bin kur-an kursu ve 600 İmam-Hatip'in açıldığı birinci 40 yıldan sonra Ayasofya Camii'nin ibadete açıldığı ikinci 40 yılın startını veriyoruz.'' dedi.

ARTIK ALTERNATİF VAR

''Geri dönüş dönemini başlatıyoruz'' diyen Erbakan, ''Artık umut var, artık çare var, artık alternatif var, artık Refah Partisi var diye haykırıyoruz. İhale, koltuk, şan ve şöhret için değil evine ekmek götüremeyen milyonlarca vatandaşımızın derdiyle dertlenmek için geliyoruz. Bizim gücümüz holdinglerden, sermaye sahiplerinden, medya gücünden kaynaklanmıyor. Bizim gücümüz ''iman varsa imkan vardır'' sözündedir.'' dedi.

NECMETTİN ERBAKAN'IN KABRİNE ZİYARET

Erbakan'ın konuşmasının ardından sona eren mitingin ardından merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Zeytinburnu Merkez Efendi'deki kabrini ziyaret etmek için yola çıkıldı.

Haber Vakti-Özel

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Biz
Biz - 1 yıl Önce

Umudumuzsunuz avrupali gurbetci HOLDINGZEDELER icin ...

SIRADAKİ HABER

banner5