Saadet'in adaylarını açıklayacağı tarih belli oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Batman'da katıldığı programda, "Çarşamba günü bazı belediye başkan adaylarımızı açıklayabiliriz." dedi.

Saadet'in adaylarını açıklayacağı tarih belli oldu

Yurt gezilerine hız kesmeden devam eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, Şırnak ve Siirt’in ardından son durağı Batman oldu. Burada bir TV programına katılan Karamollaoğlu, Çarşamba günü bazı belediye başkan adaylarını açıklayabileceklerini ifade etti. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, Güneydoğu Anadolu Bölgesi programının son durağı Batman oldu. Burada önemli ziyaretlerde bulunan Karamollaoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli televizyon kanalları arasında yer alan Kanal C’de  ‘Seçime Doğru’ programına konuk oldu. Karamollaoğlu, programda gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 

ÇARESİZLİĞE DÜŞMEYİN SAADET PARTİSİ VAR

Ülkenin büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Karamollaoğlu, “Millet bu iktidarın bir alternatifinin olmadığını düşünüyor. Biz bu alternatifin olduğunu düşünüyoruz. Ekonomide sıkıntı var. Dış politikada bir karmaşa var. Ülkede bir ‘kriz yok’ denilse de büyük sorunlar var. Bu gidişle ‘kriz’in adını değiştirecekler. Her problemin çaresi vardır. Milletimiz bir çaresizlik içine düşmesin, Saadet Partisi var. Siz gelip Saadet Partisi prensibini uygulamadan krizi çözemezsiniz. Bu prensipler kolay. Kimseyle kavga etmeyeceksiniz. Kutuplaştırmayı artırmayacaksınız. Bugün karşılaştığımız bütün sorunların çaresi var” ifadelerini kullandı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ BAZI ADAYLARIMIZI AÇIKLAYABİLİRİZ

Karamollaoğlu, belediye başkan aday çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Genel merkezimiz bu konuda yoğun çalışma yürütüyor. Hatta Çarşamba günü bazı belediye başkan adaylarımızı açıklayabiliriz. Aday göstereceğimiz kişilerin geçmişini araştıracağız. Daha önce yolsuzluğa bulaşmayan kişiler adayımız olacak. Onun için biz seçilecek adayları göstereceğiz. Bizim belediye başkanlarımız adil olacak. Bizim adaylarımız parti dışında olabilir ama prensiplerimizi benimseyecek. Bu seçimlerde en iyi neticeyi alacağız” diye konuştu.

KENDİLERİ DIŞINDA HERKESİ HAİNLİKLE İTHAM EDİYORLAR

Türkiye’de en önemli meselenin kutuplaşma olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AK Parti ve MHP kutuplaştırmayı her geçen gün artırıyor. Cumhur İttifakı’ndan olmayanı ‘hain’ olarak itham ediyorlar. Meseleleri çözmek için kendimiz gibi düşünmeyenlerle bir araya gelmeliyiz. Kutuplaşma bir birini dinlememe demektir. Böyle giderse insanlık vasfımızı kaybederiz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5