banner30

banner29

Yeneroğlu iddiaları yalanladı! İstifa etmedim...

AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu, istifa ettiğine yönelik haberleri yalanladı.

Siyaset 14.05.2019, 17:59
Yeneroğlu iddiaları yalanladı! İstifa etmedim...

AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu, hakkındaki istifa iddialarının ardından Twitter’da açıklamalarda bulundu. Yeneroğlu’nun MKYK toplantısının ardından istifasını, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e verdiği öne sürülmüştü. Hürriyet gazetesinde yer alan bu iddianın ardından Twitter’da açıklamalarda bulunan Yeneroğlu, “İstifa ettiğim haberi doğru değil” dedi.

“BEN AK PARTİLİYİM”

Off the record” (kayıt dışı) görüşmenin yanlış aktarıldığını kaydeden Yeneroğlu, "Ben kendilerine, kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben AK Partiliyim" ifadelerini kullandı.

“GÖRÜŞLERİMİ GİZLEMEM”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti’nin programı ve özgürlükçü ve müreffeh Türkiye vizyonu doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğim” diyen Yeneroğlu, görüşlerini gizlemediğini, bundan sonra da gizlemeyi düşünmediğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?