Aydın'ın Söke ilçesi Belediye Başkanı Levent Tuncel, sabaha karşı İzmir'deki evinde vefat etti. Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olan Tuncel, 63 yaşında ve 1 çocuk babasıydı.

LEVENT TUNCEL KİMDİR?

Zeren Ertaş'ın KYK yurdunda ölümüyle ilgili gözaltı kararı Zeren Ertaş'ın KYK yurdunda ölümüyle ilgili gözaltı kararı

1960'ta Aydın'da doğdu. İlkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı'nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti. 1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi. 1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.  Mart 2019 yerel seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki evinde 63 yaşında hayatını kaybeden Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel için başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, "Yol arkadaşımız, Söke Belediye Başkanı'mız Levent Tuncel'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Levent Tuncel'e Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.