15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini 3 Yıl Önce Anlatan Kitap Ortaya Çıktı!

FETÖ'nün 15 temmuz hain kanlı darbe planının satır satır yazıldığı darbe kitabı ortaya çıktı. Kitabın 110. sayfasında darbenin nasıl gerçekleşeceği ve nereden yönetileceği bile yazıldığı tespit edildi.

15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini 3 Yıl Önce Anlatan Kitap Ortaya Çıktı!
15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı Hakan Buğra Konuralp'a ait olan Rövanş adlı kitabın tanıtım bülteininde; "Darbe Operasyonlar, yolsuzluklar, ihtiraslar... Bu kitap şimdi olanları ve gelecekte olacakları anlamak için..." diyerek başlıyor ve bülteninde bile darbeye ilişkin notlar veriliyor.

İşte bültende yer alan ifadeler;"Kitapta tarihi tekerrür ve tekevvünler, geçmişte yaşanan hadiselerden bugün dahi alınmamış dersler, birtakım olaylara ve söylenen sözlere telmihler, atıflar, çağrışımlar bulacaksınız. Kendinizi geleceğin ufuklarında hissedebileceğiniz bir anlatı ve gerekli yerlerde buna uygun alfabe ve şive kullanılmıştır.

Konular okuyucuya takdim edilirken zaman zaman bir sınıfta işlenen ders ortamından, zaman zaman bir düşünürün gözünden, yer yer bir diplomatın, bir subayın, bir emniyet mensubunun, bir istihbaratçının kaleminden, bazen kahvehane müdâvimlerinin sohbetinden, bazen devlet ricâlinin gözünden yahut bir brifing ortamında veya bir düşünce kuruluşunda beyin fırtınası yapan katılımcıların ağzından ya da diğer bazı özel karakterlerin nazarından verilmiştir. Kimi bölümlerin başında, ele alınan tema ile ilgili söz ya da şiirler serlevha edilmiştir.

İlgi odağımız dünyanın ve ülkemizin 2030 yılı tablosudur. Bu tarihteki durum esas alınarak bazen bu tarihten geriye doğru flash-back'ler yapılarak, kimi zaman da ileri doğru flash-forward'lar yapılarak, olması muhtemel hadiseler ve konuşmalar ile öykü zenginleştirilmiştir." deniliyor.Kitabın yazımı 2013 yılında gerçekleşmiş 2014 yılının ilk ayında yani FETÖ'nun yolsuzluk soslu yargı darbesi girişiminden sonra yayınlanmış. Ve ayrıca kitabın 110. sayfasında da 15 temmuz hain darbe girişiminin nasıl olacağı da harf harf yazılmış. İşte kitapta geçen darbe girişimini anlatan 110.sayfa...

"O gün herhangi bir bayram ya da tatbikat programı olmamasına rağmen eski adı Mürted olan Akıncılar'daki 4.Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan hareket eden F-16 ve F-35 savaş uçakları Ankara üzerinde yüreklere korku salacak şiddette ve kulakları yırtarcasına yüksek ses çıkartarak sorti üstüne sorti yaparlar. Ayrıca Mamak Muhabere Okulu'ndan ve Etimesgut Zırhlı Birlikler'den karşılıklı hareket eden tanklar kentte, özellikle de Parlamento binası ve Söğütözü'ndeki Başbakanlık Köşkü'nün etrafında asfalt zeminde derin izler bırakarak birkaç tur atarlar. Hiç kimse olanlara bir anlam veremez. Galiba yine bir balans ayarı yaşamaktadır Türk demokrasisi...

O gece Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın ışıkları bir türlü sönmez. Bu çok gizli ve kritik görevler ifa eden birimin ismi çok kereler değişse de enformel ismi hep aynı kalmıştır."
AVAZTÜRK
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5