Suikast mı yoksa kaza mı? Helikopter ABD malı çıktı...

Türkiye’nin ilk özgün helikopterinin uçuşa geçirildiği bir günde, Türkiye’nin ilk lisanslı helikopter pilotu ve savunma sanayisinin önemli isimlerinden biri olan Halil İbrahim Ünver’in helikopter kazasında hayatını kaybetmesi, derin şüphelerin uyanmasına neden oldu.

Suikast mı yoksa kaza mı? Helikopter ABD malı çıktı...
Dün İstanbul’da Maltape sahili yakınlarında gerçekleşen helikopter kazasından yaralı kurtulan ancak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Halil İbrahim Ünver’in iş dünyasında tanınan bir isim olduğu ortaya çıktı. Otokar’ın yönetim kurulu başkanvekili olan Ünver’in aynı zamanda Türkiye’nin ilk lisanslı helikopter pilotu olduğu belirtildi.

ASELSAN MÜHENDİSLERİYLE AYNI KADERİ Mİ PAYLAŞTI?

Ünver’in hayatını kaybettiği helikopter kazasının Türkiye’nin ilk özgün helikopterinin uçuşa geçtiği bir güne denk gelmesi kamuoyunda derin bir şüphe uyandırırken, akla ilk gelen ise ASELSAN mühendislerinin geçirdiği kazalar ve intihar ettikleri olaylar oldu. Konuyla ilgili sosyal medyada ‘Sabotaj yapıldı’, ‘ASELSAN mühendisleri gibi ülkenin önemli bir değerini daha koruyamadık’.. gibi ifadeler yer aldı.

HELİKOPTER ABD MENŞEİLİ

Maltepe sahili yakınlarında düşen helikopterin ABD menşeili olması şüphelerin daha da derinleşmesine neden oldu. Bell Helicopter Textron’un ürettiği Bell 430 model helikopterin basit bir şekilde düşmesinin ardından söz konusu şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Haber Vakti-Özel
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5