banner29

Bucaspor teknik direktörü Uğur Balcıoğlu: PKK'dan kaç para aldınız

TFF 3. Lig'de 0-0 beraberlikle sona eren Hopaspor - Bucaspor maçının ardından Bucaspor teknik direktörü Uğur Balcıoğlu Hopasporlu oyunculara "PKK'dan kaç para aldınız" diye sorunca ortalık karıştı. Balcıoğlu daha sonra bir açıklama yaparak özür diledi.

Spor 18.03.2021, 15:40 18.03.2021, 15:46

TFF 3. Lig'de lider Diyarbekirspor'un ardından 2. sırada yer alan Bucaspor Hopaspor deplasmanına konuk oldu. 

Günboyu'nun haberine göre karşılaşmanın 0-0 sona ermesinin ardından Bucaspor teknik direktörü Uğur Balcıoğlu, Hopasporlu oyunculara "PKK'dan kaç para aldın, Diyarbakır'dan kaç para aldın" diye seslendi. Hopasporlu oyuncuların karşılık vermesiyle ortalık karıştı. 

BALCIOĞLU ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine açıklama yapan Bucaspor 1928 yönetimi, yapılan açıklamaları tasvip etmediklerini ve büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek Balcıoğlu hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı. Açıklama yapan Balcıoğlu ise bir anlık öfke ile söylediği sözlerle maksadını aştığını ifade ederek Diyarbakır camiasından özür diledi. Balcıoğlu, bundan dolayı çok üzgün olduğunu kaydetti.

BALCIOĞLU'NUN ÖZRÜNÜ YETERLİ BULMADILAR

Bucaspor’un ve Balcıoğlu’nun  açıklamasını yeterli bulmayan Diyarbekirspor ve Artvin Hopaspor yönetimleri, Balcıoğlu’nun iki şehri ve camiayı tahrik ederek toplumu kin ve nefrete sürükleyen sözlerinin cezasız kalmaması gerektiğini kaydetti.

HOPASPOR: BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Artvin Hopaspor yönetimi yaptığı açıklamada ”Bucaspor 1928 teknik direktörü Uğur Balcıoğlu maç oynanırken sürekli kulübemizde bulunan teknik heyetimize bilinçli olarak ithamlarda bulunmuş olup ortamı gereksiz bir şekilde germeye ve kışkırtıp oyundan attırmaya çalışmıştır. Ayrıca maç sonu hakemin düdük çalmasıyla soyunma odasına girme tenezzülünde bulunmayarak yöneticilerimize, futbolcularımıza ve teknik heyetimize karşı; “PKK’dan, Diyarbekir’den kaç para aldınız” diyerekten camiamıza kirli iftiralarda bulunmuştur.Takımımız aynı sahada Diyarbekirspor ile de aynı mücadeleyi etmiş ve 0-0 berabere kalmıştır. Yaşan olayların TFF öncülüğünde ilgili Makamların incelenmesi için gerekli başvuruları yapıp takipçisi olacağız.” denildi. 

Yorumlar (1)
Ahmet Doğru 2 hafta önce
Bu tür kirli beyinlileri bu ülkede istemiyoruz
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?