banner30

banner29

Güntekin Onay, Mostafa Mohamed'in Arapça konuşmasını hazmedemedi!

Beinsports sunucusu Güntekin Onay, Galatasaray-Erzurumspor maçının ardından anadilinde açıklamalarda bulunan Mostafa Mohamed'i eleştirdi. Onay'ın yaptığı açıklama ırkçılık olarak yorumlandı.

Spor 27.02.2021, 22:11 28.02.2021, 00:00
Güntekin Onay, Mostafa Mohamed'in Arapça konuşmasını hazmedemedi!

Geldiği günden beri Türk futbol otoritelerinin dikkatini çeken ve büyük bir potansiyel barındıran Mostafa Mohamed'e Beinsports sunucusu Güntekin Onay'dan şaşırtan tepki.

'YABANCI DİL ÖĞRENMEK ZORUNDA'

Galatasaray'ın B.B Erzurumspor'u evinde 2-0 yendiği maçın gollerini atan Mohamed dikkat çekmeye devam ediyor. Maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Mohamed'in Arapça açıklamalarda bulunması, Güntekin Onay'ın tepkisine neden oldu. Onay, "Mohamed maç sonu röportajını Arapça verdi. Büyük liglerde oynamak istiyorsa yabancı dil öğrenmek zorunda." ifadelerini kullandı.

GÜNTEKİN ONAY IRKÇILIK MI YAPTI?

Onay'ın Mohamed hakkında yaptığı açıklamalar ırkçılık olarak yorumlanırken, Onay'a yönelik sosyal medyada büyük bir tepki oluştu. Katar sermayeli Beinsports'un Onay'ın bu açıklamasının ardından nasıl bir tutum sergileyeceği de merak konusu oldu.

Yorumlar (3)
Ömer 2 ay önce
tabi ki arab düsmanligi yani irkcilik yapti. yaziklar olsun Güntekin e .
Veysel 2 ay önce
Adamlarda öyle bir arapça düşmanlığı varki birisi arapça konustumu hazmedemiyorlar normaldir içimizdeki munafiklar ordusu
Halil 2 ay önce
Cengiz Ünder,Arda Turan,Cenk Tosun yabancı dil biliyorlar mı idi
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?