banner30

banner29

Saffet Sancaklı'dan 'futbol terörü' uyarısı

Eski milli futbolcu, MHP Kocaeli milletvekili Saffet Sancaklı, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray ile Beşiktaş-Trabzon derbileri öncesi uyarılarda bulunmuştu.

Spor 25.02.2020, 16:16
Saffet Sancaklı'dan 'futbol terörü' uyarısı

Bir dönem Beşiktaş, Kocaelispor, Galatasaray ve Fenerbahçe formaları giyen eski milli futbolcu Saffet Sancaklı meslis kürsüsünden dikkat çeken uyarılarda bulunmuştu.

FUTBOLDA NEZAKET VARDI

Hafta sonu oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde açıklamalarda bulunan Sancaklı, ''Rahmetli Metin abi ilk yarı Galatasaray'da oynuyor. İkinci yarı Fenerbahçe'nin efsanesi Can Bartu ile formaları değiştirip, Fenerbahçe'de oynuyor. Aynı şekilde Can Bartu'da Galatasaray'da.. Düşünün ki nezaketi... Eskiden tribün ayrımı yoktu. taraftar maçı ortak seyrediyordu.'' ifadelerini kullanmıştı.

FUTBOLU BİRİLERİ KAŞIYOR

Sancaklı açıklamalarına devam ederek, "Benim burnuma kötü kokular geliyor. Beka mücadelesi veriyoruz, bunu verirken birileri futbol üstünden bu terörü kaşıyabilir ve bize sıkıntı yaratabilir. Sağduyuyu koruyalım ve tuzağa düşmeyelim. Birileri bu işi fazla kaşımaya başladı. Futbolun ve sporun ne manaya geldiğini bize unutturmaya çalışıp başka mecralara çekmek isteyenler var. Spor ve futbol, insanları bir araya getiren, kaynaştıran, eğiten, bütünleştiren, güzel duygular yaşatan bir kültürdür. Sporda rekabetin yanı sıra işbirliği de önemlidir." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?