Son günlerin tartışılan ismi Sörloth'un savunması ortaya çıktı: "Ama bu benim karakterime yakışmaz..."

Alexander Sörloth'un savunması ortaya çıktı! Herkesin merak ettiği konuşmalar gün yüzüne çıktı.

Son günlerin tartışılan ismi Sörloth'un savunması ortaya çıktı: "Ama bu benim karakterime yakışmaz..."

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor forması giyen Norveçli forvet Alexander Sörloth'a 2 maç men cezası vermişti.

Yapılan açıklamada, Gençlerbirliği maçınta kırmızı kart gören Alexander Sörloth'a, rakip takım oyuncusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ve 8 bin 500 lira para cezası verildiği belirtilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'a verilen 2 maçlık cezaya itiraz edeceklerini açıklamıştı.

Trabzonspor Kulübü, PFDK'nın 6'ya karşı 1 oy çokluğu ile almış olduğu bu karar sonrası Tahkim Kurulu'na itirazda bulunduğunu duyurmuştu.

Tahkim Kurulu Trabzonspor'un itirazını görüşmek üzere bugün saat 17.20'de TFF'nin Beylerbeyi Tesisleri'nde olağanüstü toplandı.

Duruşmaya Trabzonspor Kulübü'nün avukatının yanı sıra, savunmasını yapmak üzere İstanbul'a gelen Alexander Sörloth da tercümanıyla birlikte katıldı.

Tahkim Kurulu, söz konusu duruşmada Alexander Sörloth'un 2 maçlık cezasını 1 maça indirdi ve cezasını kupa maçında çeken golcü oyuncu, Sivasspor maçında forma giyebilecek duruma geldi.

Alexander Sörloth'a PFDK tarafından verilen 2 maçlık cezanın Tahkim Kurulu tarafından 1 maça indirilmesinin ardından Norveçli futbolcunun duruşmada yaptığı savunma ortaya çıktı.

Sabah'da yer alan habere göre; Alexander Sörloth, söz konusu pozisyonda yaptığı hareketi can havliyle gerçekleştirdiğini ifade etti.

"Yediğim tekmelerden sonra can havliyle bu hareketi yaptım. Aldatmaya yönelik bir şey yapacak olsam, tekmelerden sonra kendimi yere atardım."

"Ama bu benim karakterime yakışmaz. Sadece futbol oynamaya çalışan biriyim. Canım yandığı için böyle bir davranışta bulundu."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5