AMilli Takım'da Teknik Direktör Stefan Kuntz'un yardımcılığını yapan Kenan Koçak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda milli takımdan ayrıldığını duyurdu.

"Ayrılıklar da sevdaya dahildir" başlığıyla bir açıklama yayınlayan Koçak, "Türkiye A Milli Futbol Takımı'ndaki görevim bugün itibariyle sona erdi ama milli takıma bağlılığım, inancım hiç bitmeyecek. İki yıldır tüm çabalarımla Ay-Yıldızlı formanın başarısı için çalıştım." dedi.

Stefan Kuntz'un ayrılığının ardından kendisinden takımda kalmasının istendiğini söyleyen Kenan Koçak şunları kaydetti: "Bundesliga'da teknik direktör iken 150'den fazla maça çıkmışken ülkem için koşa koşa geldim. Projeye inandım, Türkiye için, Ay-Yıldızlı Bayrak için teknik direktörlüğü bir kenara bırakarak milli takımımıza katkım olsun istedim. Bu konuda asla pişman değilim. Milli takımım için 1 saniye bile görev almak çok değerli. Stefan Kuntz'un ayrılığından sonra benim kalmam istendi ama yeni ekibimizin önünü açmak adına bu kutsal görevi ikinci kez kabul edemedim."

Okan Buruk: Hakem Manchester United'dan yanaydı Okan Buruk: Hakem Manchester United'dan yanaydı

Kenan Koçak sözlerini şöyle tamamladı: "Milli takımın Euro 2024 için iddiası devam ediyor, grupta ikinci sıradayız ve ben kesinlikle finallere katılacağımza inanıyorum. Yeni bir hikayede buluşmak üzere."