banner5

banner29

Gezi olayları esnasında Levent Kırca, Londra'da böyle gaza gelmişti

Gezi Olayları'nın ilk günlerinde tiyatro oyunu için Londra'da bulunan Levent Kırca kalabalığı görünce gaza gelmiş ve tarihe geçen skandal açıklamalara imza atmıştı.

Tarih 19.02.2020, 18:52 19.02.2020, 19:20

O dönem Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı olan Levent Kırca Londra'da Gezi Parkı ile ilgili yaptığı konuşma bugün halen daha hafızalardaki yerini koruyor.

Hükümeti eleştiren oyunlarıyla tanınan Levent Kırca, Gezi Eylemleri'nin başladığı ilk günlerde İşçi Partisi'nin düzenlediği bir organizasyonla Londra'ya gitmişti. "Azınlık" oyununu sergileyecekti Gezi Eylemleri'nin başladığının haberini de orada alan Kırca, Londra'da destek eylemi yapan bir grubu katılmıştı. Megafonu eline alan oyuncu gaza gelerek "Cumhuriyet için, Atatürk için Türk halkı ayaklanmıştır" diyen Kırca daha sonra "İstanbul Türk halkı tarafından ele geçirilmiştir" gibi ifadeler kullanmıştı.

TÜRKİYE'Yİ ELE GEÇİRECEĞİZ

Daha sonra Levent Kırca konuşmasına "Şu anda Taksim Meydanı tamamen Cumhuriyetçiler'e açılmış, polis barikatları kaldırmış ve geri çekilmiş durumda" diye devam etmişti. Ardından "Kurtuluş Savaşı'nı kazanıp düşmanı denize döken Mustafa Kemal'in askeri olan Türk halkı bu kadarla yetinmeyecek Türkiye'yi tekrar ele geçirecek" diyen Kırca'ya Londra'da toplanmış kalabalıktan da destek gelmişti

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...göt...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?