banner29

Mustafa Çalık: Keşke bütün camileri yıksalardı da Elif-Ba'ya dokunmasalardı

Siyaset bilimci Mustafa Çalık, TRT 1'de yayınlanan 'Pelin Çift ile Gündem Ötesi' programında yaptığı Harf İnkılabı açıklamaları ses getirmişti. Çalık, ''Keşke bütün camileri yıksalardı, ama Elif-Ba’ya dokunmasalardı.'' ifadelerini kullanmıştı.

Tarih 04.11.2019, 18:49 08.11.2019, 16:46

Siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık TRT’de ekranlara gelen Pelin Çift ile Gündem Ötesi programında Harf İnkılabı hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti.

EĞİP BÜKMEDEN BÖYLE DİLE GETİRDİ...

Harf İnkılabı'nın çok büyük hata olduğunu vurgulayan Çalık, “Cumhuriyet inkılapları içerisinde en sakatı en yanlışı harf inkılabıdır. Keşke bütün camileri yıksalardı, ama Elif-Ba’ya dokunmasalardı. Kültür gölü çekilmiştir. Bunu şimdi bizim sağcılar sağından solundan bükerek söylemeye çalışıyorlar. Ben dümdüz söylüyorum: Bütün camileri yıksalardı yeniden yapabilirdik; ama Elif-Ba’nın değiştirilmesini hala telafi edemedik” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Suat 2 yıl önce
Haklı atalarımızdan kalan yüzlerce yıllık kitapları, benzeri ve örneği olmayan eserleri okuyamıyoruz.Hafıza kaybına uğradık telefi etmeye çalışıyoruz ama ne kadar zamanda ne kadar telafi olur Allah bilir.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?