Türkiye, 12 kahraman Mehmetçiğin şehadet haberinin üzüntüsünü yaşarken DEM Parti toplantısında kışkırtıcı terör örgütü propagandası yapıldı.

MİTİNGDE TERÖR PROPAGANDASI

DEM Parti Gençlik Meclisi'nin Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Geterler Düğün Salonu'nda düzenlediği 'Vejînek Ciwan' isimli toplantıda terör örgütü PKK sempatizanları Abdullah Öcalan lehine 'Bijî Serok Apo' sloganları attı.

Kongre salonuna, Kürtçe "Kadınsız devrim olmaz", "Biz güneşi gördük artık karanlıktan korkmayız", "Sosyalizmde ısrar insan olmakta ısrardır", "Jin, jiyan, azadî", "Saksıda bir çiçek mi yoksa köklü bir ağaç mı olacaksın?", "Özgür yaşama evet köleliğe hayır", "Genç kadınlar faşizmin korkusu, mücadelenin öncüsüdür", "Asimilasyona ve inkara karşı genç diriliş" ve "Gençlik ruhuyla devrime" pankartları asıldı. 

TERÖRİSTLERİN SESİ SOLUĞU OLACAKLARMIŞ

"Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat olmayacak" sözleriyle Türk milletini tehdit eden DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, skandal kongrede konuştu. Bakırhan, öldürülen teröristlerin isimlerini tek tek sayarak, "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

BDDK'dan konut kredisi kararı! BDDK'dan konut kredisi kararı!

GÖZALTINA ALINDILAR

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Diyarbakır Emniyeti harekete geçti. DEM Parti Gençlik Meclisi’nin 1’inci Olağan Kongresi'nde terör örgütü propagandası yapan çok sayıda kişi emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç olayla ilgili açıklama yaptı. Tunç şunları söyledi:

"DEM Parti tarafından 'Gençlik Meclisi 1. Olağan Kongresi' adı altında Diyarbakır’da organize edilen toplantı ile ilgili olarak 'suç ve suçluyu övme', 'terör örgütü propagandası yapma' suçlarına yönelik Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheliler hakkında gerekli adli soruşturma başlatılmış ve gözaltı talimatları verilmiştir."