TFF 1. Lig ekiplerinden Tuzlaspor, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yapmış olduğu açıklamalara sert bir yanıt verdi. Yapılan açıklamada, "Fırıldak Ali! Fenerbahçe'de Başkanlık görevini ifa eden Ali Koç, 05.11.2023 tarihinde kulübümüz aleyhine yapılan hukuki dayanaktan yoksun karalamalara destek vermiştir." ifadelerine yer verildi.

İşte o açıklamanın tamamı:

Fenerbahçe'de Başkanlık görevini ifa eden Ali Koç, 05.11.2023 tarihinde Kulübümüz aleyhine yapılan hukuki dayanaktan yoksun karalamalara destek vermiştirÖnemle belirtmek isteriz kidaha önce yapmış olduğumuz basın açıklamasında Halk TV'de Murat Ağırel'in Passolig hakkındaki bilgisizliği nedeniyle bu talihsiz açıklamalara yer verdiğini belirtmiştik.

Davinson Sanchez'den sakatlık açıklaması! Kopenhag maçında oynayacak mı? Davinson Sanchez'den sakatlık açıklaması! Kopenhag maçında oynayacak mı?

Fenerbahçe Başkanı tarafından bu mesnetsiz karalamalara destek verilmesini hayretle karşılamaktayız. Ali Koç tarafından her ne kadar bu konunun TFF tarafından dikkate alınmadığını belirtmişse deKulübümüz aleyhine kesin nitelikte belge ve bilgi olmaksızın açıklama yapılamayacağı hukukumuzun temel ilkeleri kapsamında her türlü izahtan varestedir.

Kaldı kiyapılan karalamaların aksinin ispatı mümkün olup Passolig kayıtlarında mevcutturBu nedenle gerekli araştırmaların yapılması için görevlileri göreve davet etmiştikAynı tutumu Fenerbahçe tarafından Lamine Diack transferi hakkında da beklemekteyizNitekim söz konusu futbolcu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç' un Kulübümüz Başkanını aramak suretiyle Başkanım bırak oyuncuyu alalım, biz bu oyuncuyu oynatacağız, sonrasında sonraki satıştan payını ben size ödeyeceğimdemesi üzerine cüzi bir transfer bedeliyle Fenerbahçeye transfer olmuşturFakat ne var ki Fenerbahçeoyuncuyu tek bir antrenmana dahi sokmaksızın ardışık transfer ile birkaç gün içerisinde Ankaragücüne transfer etmiştirFutbolcunun ardışık bu iki transferinin FIFA ve TFF tarafından yasaklanan ve sonucu transfer yasağı cezasına kadar uzanabilen bir "köprü transfer olduğu ve ardışık bu transferden dolayı TFF tarafından Fenerbahçe'ye disiplin cezası uygulanması gerektiği hususu her türlü izahtan vareste olup, asıl incelenmesi gereken husus budur! Trabzonspor mağlubiyetinin gündemini değiştirmek maksadKulübümüz aleyhine asılsız karalamalara dahil olan Fenerbahçe'nin öncelikli olarak kendi yaptığı talimata aykırılıklar ve disiplin ihlalleri ile ilgilenmesi gerekmektedirHer firsatta TFF nin kendisine karşı olduğunu iddia eden Ali Koç'un TFF'nin Fenerbahçe menfaatine hiç hareket etmiyormuş gibi kamuoyunda karşı yapmış olduğu algı fırıldaklıktan başka bir şey değildir.

Asıl araştırılması gereken ve cevaplarının verilmesi gereken sorular şunlardırLamine Diacki henüz transfer etmeden Ankaragücü ile kapalı kapılar ardında transferi hususunda anlaştın mı Fırıldak Ali?

Bu transferden elde ettiğin 450.000 Avro geliri Fenerbahçenin kasasına mı yoksa beraber işler tuttuğun ve kirvesi olduğun Olgun Peker' e mi aktardın Fırıldak Ali?

Oyuncunun Nantes Kulübüne 2.4 milyon Avro bedelli transferinden elde ettiğin pay ile Olgun Peker'le beraber Belçika'da hangi kulübü satın aldınız Fırıldak Ali?

Olgun Peker' in sahibi olduğu Skupi kulübü ile ne bağlantın varkirvenle oralarda ne işler yapıyorsun Fırıldak Ali?

Senden yaşça büyükFenerbahçe'ye sayısız katkıları olan 84 yaşındaki SnOgün Altıparmak a söylediğin sözler saygısızlık değil midir Fırıldak Ali?

Bilindiği üzere TFF Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatının Mükerrer 11. Maddesine göre aynı futbolcunun iki ardışık transferinin 16 haftalık bir süre içinde gerçekleşmesi durumundabu iki transferde yer alan tarafların bir Köprü Transfer işleminde yer almış olduğu kabul edilir ve ilgililer hakkında Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır. Bu hususta TFF tarafından Fenerbahçe aleyhine herhangi bir disiplin soruşturması açılmamasına karşındevamlı surette TFFnin Fenerbahçe aleyhine hareket ettiği algısı yaratman fırıldaklık değil midir Fırıldak Ali?

Bu hususa dair elimizdeki resmi belgeleri yakında kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz. Kamuoyuna saygılarımızla