banner30

banner29

Böyle 'domuzluk' görülmedi!

Kültür-Sanat 28.09.2018, 17:23 28.09.2018, 17:23
Böyle 'domuzluk' görülmedi!
Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Akdeniz bölgesinde faaliyet gösteren bazı turistik otellerin, yasalara aykırı olarak avcılara ve kaçak mezbahalara domuz eti siparişi verdiği öne sürüldü. Otellerden gelen bu gayrimeşru talebin hemen ardından sadece bir şehirde 1500 yaban domuzunun vurularak gıda zincirine sokulduğu öğrenilirken, gelişmelere ilişkin bilgilendirilen yetkili makamların çalışmaları neticesi iddianın doğruluğu teyit edildi.

MÜSLÜMAN TURİSTLERE VE HALKA DA YEDİRİLDİ!

Gayrimüslim turistlerin dışında Müslüman turistlere ve halka da bu etlerden yedirildiği yönündeki kuşkular da, yetkili kurumların ön incelemeleri neticesi ciddiyet kazandı. İlgili şehirde görevli bir mülki idare amiri, il tarım ve hayvancılık müdürlüğündeki yetkililerin izinli olmaları ve denetim noktasındaki personel yetersizliğini gibi gerekçelerle durumu izah etmeye çalıştı.

BİR UYARI YAZISIYLA GEÇİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR!

Ancak bu işe karışanlar hakkında gerekli işlemler yapılmak yerine otellere gönderilen genel bir uyarı yazısıyla konunun geçiştirilmeye çalışılması şaşkınlığa yol açtı.

ARTVİN VE GEBZE'DE BİLE!!! ŞANTİYE VE FABRİKALARDA DA YEDİRİYORLAR!.

Bu arada Artvin ve Gebze’de bazı şantiye ve fabriklarda da çalışanlara domuz katkılı yemek yedirildiği öğrenildi. DipDalga’ya bilgi veren bazı işçiler, yurtdışı tecrübeleri sebebiyle domuz etini görüntüsü ve kokusundan tanıdıklarını; kendi işyerlerinde de domuz etinden yapılmış yemek servis edilmesi üzerine bu yemekleri reddettiklerini kaydettiler.

DipDalga
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?