banner30

banner29

Edirne sele teslim!

Edirne'de kuvvetli sağanak su baskınlarına yol açtı

Yerel Haberler 28.11.2018, 06:06 28.11.2018, 09:11
Edirne sele teslim!

Edirne'de kuvvetli sağanak su baskınlarına yol açtı
Edirne'de dün akşam saatlerinde başlayan sağanak aralıksız devam ediyor. Bodrum kattaki bazı ev ve iş yerleri ile bir hastanenin acil servisini su bastı

Edirne'de akşam saatlerinde bastıran sağanak yağmur cadde ve sokakları göle çevirdi.

Edirne, bu gece Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girdi. Kentte akşam saatlerinde aniden bastıran ve giderek şiddetini artıran sağanak yağmur bazı cadde ve sokakları göle çevirdi. Aşırı yağışa trafikte yakalanan vatandaşlar araçlarıyla ilerlemekte zorlandığı görülürken, Edirne Belediyesi ekipleri İlhami Ertem, Sadık Ahmet ve İstasyon Caddesi'nin de aralarında olduğu 6 caddeyi aşırı su birikmesi nedeniyle trafiğe kapattı. İtfaiye ekipleri de kapalı caddelerde denetim yaparak, su baskınlarına karşı önlemler aldı.


Edirne meteoroloji yetkilileri verilerine göre 6 saatte kentte metrekareye 35 kilogram yağış düştü. Yetkililer, şiddetli yağışın yarın da devam edeceğini cuma günü hava sıcaklığının eksi 5 dereceye düşmesiyle yağmurun kara dönüşeceğini bildirdi.

HASTANEYİ SU BASTI

Edirne'de gece etkisini artırarak yağmaya devam eden sağanak nedeniyle Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan çok sayıda evin bodrum katlarını su basmasına neden oldu. Özel bir hastanenin acil bölümünü de sular altında kaldı. Baskın nedeniyle hastanede acil bölümüne hasta kabul edilemedi.

Evleri suyla dolan vatandaşlar ise bahçelerinde bulunan kumları çuvallara doldurarak suyun evlerine daha fazla girmesini engellemeye çalıştı. Elektriklerinde kesik olduğu mahallede park halindeki çoğu araçta suya gömüldüğü görüldü.

MİNİBÜS YAN YATTI

Edirne'de sağanak sularının yol üstünden akması nedeniyle pek çok kara yolu ulaşıma kapatıldı.Dün akşam başlayan sağanak kesintisiz yağmaya devam ediyor.

Pek çok bodrum katı ev ve iş yerini su bastı.Şehir içindeki pek çok yolun yanı sıra Havsa - Edirne ve Kırklareli - Edirne kara yolu trafiğe kapatıldı.Kente İstanbul yönünden girişin yapıldığı Atatürk Caddesi'nin bazı bölümlerinden suların şiddetli akması nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.


Bu bölümlerde biri fabrika biri öğretmen iki servis minibüsü kısmen yan yattı. Öğretmenler kendi imkanlarıyla minibüsten çıkarken, fabrika işçilerini ise itfaiye kurtarıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?