banner30

banner29

Mahalleli isyanda! Tek tek minaraye çıkıyorlar...

Bursa'nın İznik ilçesine bağlı Sansarak Mahallesi'nde yaşayanlar, telefon şebeke vericilerinin çekmemesinden dolayı caminin minaresine çıkarak görüşme yapabiliyor

Yerel Haberler 14.04.2019, 22:45
Mahalleli isyanda! Tek tek minaraye çıkıyorlar...

Bursa'nın İznik ilçesine bağlı Sansarak Mahallesi'nde yaşayanlar, telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesinden yakınıyor. Telefonla iletişim kurmakta zorluk çektiklerini belirten mahalle sakinleri, caminin minaresine çıkarak, görüşme yapabildiklerini söyledi.

TELEFON ŞEBEKE VERİCİLERİ ÇEKMİYOR

İznik'e 18 kilometre uzaklıkta bulunan, 440 nüfuslu Sansarak Mahallesi'nde oturanlar, telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesinden şikayet ediyor.

MİNAREYE ÇIKARAK GÖRÜŞME YAPIYORLAR

Evlerde ve sokaklarda telefonla iletişim kurmakta zorlandıklarını dile getiren mahalleli, yüksek yerlerde ve köy camisinin minaresine çıkarak, görüşme yapabildiklerini söyledi. Mahalle sakinleri, ilgili kurumlara müracaat ettiklerini; ancak henüz çözüm bulunamadığını belirtti.

"3 KİLOMETRE UZAKTAN HABERLEŞEBİLİYORUZ"

Sansarak Mahallesi'nin muhtarı İbrahim Akbaş, uzun süredir yaşadıkları sıkıntıya çözüm bulunamadığını aktararak, Burası yaklaşık 900 yıllık bir köy. Maalesef bu çağda telefonumuz çekmiyor. Şebekemiz yok. Olası bir olumsuzlukta, 3 kilometre uzaktan haberleşebiliyoruz. Yetkililerden buna bir çözüm istiyoruz diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden İsa Ateş ise "Gelen misafirler, telefon görüşmesi yapmak istiyor; ancak çekmiyor. Acil durumlarda yüksek yerlere, ağaçlara ve minareye çıkıyoruz dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?