banner29

Sinop Erfelek Şelaleleri Twitter'da TT oldu

Twitter'da bir anda TT listesine giren Sinop Erfelek Şelaleleri, Sinoplu sosyal medya kullanıcılarını harekete geçirdi. 28 basamaklı şelalelerin neden TT olduğunu anlamayan Sinoplular, dört bir koldan memleket fotoğrafları paylaşıyor.

Yerel Haberler 22.12.2018, 15:59 22.12.2018, 16:03
Sinop Erfelek Şelaleleri Twitter'da TT oldu

Coğrafi güzellikleri ile Karadeniz’in en etkileyici yerleşim yerlerinden biri olan Sinop, el değmemiş doğa harikaları ile şehre gelen konuklara unutulmaz manzaralar sunuyor.

Hamsilos Koyu, Akgöl, İnaltı Mağarası, Sarıkum Gölü gibi sayısız gezilecek yeri bulunan Sinop'ta görülmesi gereken yerlerin en başında belki de Erfelek Şelaleleri yer alıyor.

Şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta Erfelek ilçesine bağlı Tatlı köyü sınırlarında kalan Tatlıca Şelaleleri, aynı vadi içerisinde art arda sıralanan 30 şelaleden oluşuyor.

Dünyada benzeri yok

Bu özelliği ile dünyada benzeri bulunmayan Tatlıca Şelaleleri, trekking, piknik, gezi ve av turizmi için oldukça elverişli.

Doğa içerisine yıllardır adeta gizlenmiş ve 1997 yılında Erfelek Barajı’nın yapımının başlanmasının ardında açılan yollar sonrasında Devlet Su İşleri tarafından keşfedilen Erfelek Şelalesi görenleri şaşkına çeviriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?