'Süleymancılar'ın çökme tehlikesi bulunan yurt binası yıkıldı'

İstanbul’da Kağıthane Belediyesi, Süleymancılar’a ait öğrenci yurdunu depreme karşı güvenli olmadığı gerekçesiyle yıktı. Yıkıma karşı çıkan yurt yetkilileri polis müdahalesiyle binadan çıkarıldı.

'Süleymancılar'ın çökme tehlikesi bulunan yurt binası yıkıldı'

Sabah saatlerinde binaya polis ile birlikte giden belediye yetkilileri binayı tahliye ettirdi. Yurt yetkilileri ve bazı öğrencilere yıkım ekiplerine karşı direnç gösterdi.

DERNEK 'HUKUKSUZ' DEDİ

Yıkım işlemleri sabah saatlerinde başladı. Süleymancılar’a bağlı Sadabat Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği yıkım işlemini “hukuksuz” diye tanımlayarak tepki gösterdi.

BİNANIN SAĞLAM OLDUĞU SÖYLENDİ

Süleymancılar tarafından çekilen videolarda polisin akşam saatlerinde yurt binasına gelişleri ve içerideki tartışmalar görülüyor. Yıkım da, tepki gösterenler tarafından engellenmek istendi. Sadabat Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği yurt binasına daha önce sağlam raporu verildiğini öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı Ahmet toktay
Hacı Ahmet toktay - 10 ay Önce

Böyle bir şey yok Allah'tan korkunuzda yok anlasilan gücünüz sadece Allahin peygamber efendimizin adının sürekli anıldığı yerleri yikmaya yeter barları diskolari yıkın çok Müslüman saniz ben o cemaatin insanı olmadığım halde tüylerim diken diken oldu bu nasıl vicdan madem haklısınız gece yarısı baskın ne demek oluyor diyecek çok şey var ama maalesef

VOLKAN konak
VOLKAN konak - 10 ay Önce

Yıktığınız bina gibi yıkılacaksınız inşAllah

Cemil
Cemil - 10 ay Önce

Vakıflar Allahın Malıdır Ona Dokunanın cezasıni Ancak Allah Verir.Allaha Havale Ediyoruz.

Veysel Karani
Veysel Karani - 10 ay Önce

Yıktığınız bina gibi yıkılacaksınız inşAllah

Mehmedim
Mehmedim - 10 ay Önce

Ey habervakti editörü bu haberin başlığını yazarken vicdanın sızlamadı mı utanmadın mı

İbrahim mert
İbrahim mert - 10 ay Önce

Gururlanma padişahım senden büyük Allah var

Merhaba dırar
Merhaba dırar - 10 ay Önce

Haber vakti önünüze bir parça kemik atılmış iktidar yalakalarısınız

Osman Demirel
Osman Demirel - 10 ay Önce

Sizler Kendi cehennemine odun taşıyan zavallılarsiniz, Reisin arkasında adamlık taşlayan, ama neyazık ki insanlıktan nasibini almamış bir fertsiniz.... Nedir bu ehli sünnete olan kininiz, gidin ruhsatsız villalari genel evleri yıksanıza... Soytarılar sizi, yaşasın zalimler için cehennem mendebur herifler


SIRADAKİ HABER

banner5