28 Şubat davası hükümlülerine af kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı. Karara göre, hasta ve ileri yaştaki tutuklu komutanlar Çetin Doğan, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Cevat Özkaynak, Yıldırım Türker'in cezaları kaldırıldı.

Kararın ardından 28 Şubatçı paşalar tahliye edildi.

Tahliye sonrasında ise hâlâ içeride olan 28 Şubat mağdurları gündeme geldi.

Birçok 28 Şubat mağdururun cezaevinde olduğuna dikkat çeken yazar Yusuf Kaplan, "28 Şubat mağdurları hâlâ zor durumda. Ama onlara zulmeden adamlar dışarıda ve küstahça açıklamalar yapıyorlar" diyerek Çetin Doğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

"Akrabalarınızı e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz" iddiasına ilişkin açıkalama "Akrabalarınızı e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz" iddiasına ilişkin açıkalama

Doğan tahliyesi sonrası kendisine mikrofon uzatan gazetecilere "Af söz konusu değil doğrudan doğruya Anayasal görevin Cumhurbaşkanı tarafından net olarak yerine getirilmesidir" açıklamasını yapmıştı.

Kaplan, payaşımında şu ifadelere yer verdi: "28 Şubat mağdurları hâlâ zor durumda. Ama onlara zulmeden adamlar dışarıda ve küstahça açıklamalar yapıyorlar! 28 Şubat mağdurlarına sahip çıkılmalı! Derhal, hemen ve şimdi! Şimdi değilse, ne zaman?"