Kıtlık ve açlığın meydana getirdiği açlık özellikle Gazze Şeridi'nin kuzeyini olumsuz etkiliyor

Beyt Lahiye’deki Kemal Advan Hastanesi Müdürü Hossam Abu Safiyye, yetersiz beslenme neticesinde yüksek ateşle hastaneye getirilen bebeklerin durumunu anlattı.

Türkiye Caferileri liderinden 'İsrail ile ticaret kısıtlaması' açıklaması: Mükellef değiliz Türkiye Caferileri liderinden 'İsrail ile ticaret kısıtlaması' açıklaması: Mükellef değiliz

"Hastaneye gelen vakaların çoğu yetersiz ve dengesiz beslenme nedeniyle ateşli hastalardan oluşuyor. Gerçekten Gazze'nin kuzeyinde yiyecek yok.

Mide ve bağırsak enfeksiyonları vakaları da olmak üzere bu bebekler Kemal Advan Hastanesine vardıklarında ileri derecede sıvı kaybı durumuyla beraber geliyor ve acil müdahaleye ihtiyaç duyuyorlar.

Tıbbi malzeme, ekipman, ilaç ve sağlıklı gıda eksikliği nedeniyle ne yazık ki bu zor dönemde çok sayıda bebeği kaybedebiliriz.

Gıda eksikliğinden etkilenen sadece hastalar değil, sağlık personeli de aynı durumdan etkileniyor. Dolayısıyla sağlık hizmetini nasıl sağlayacak? Ne yazık ki kıtlık ve açlık, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde başta hastaları, çalışanları ve herkesi perişan ediyor."