İttifaksız girdiği 31 Mart yerel seçimlerinden beklediğini bulamayan Meral Akşener için ilginç bir iddia ortaya atıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in A takımından 'aday ol' baskısı beklediği ancak bu yönde bir çağrı almadığı gibi üstüne kendi adaylıklarını açıklamalarına küstüğü öne sürüldü.

MERAL AKŞENER TEPKİSİNİ KÜSEREK ORTAYA KOYDU

Çoklu aday ile kongreye gidilmesi beklenirken 27 Nisan'da yapılacak kongrede Akşener'in yeniden aday olmamasının asıl sebebine ilişkinde kulislerde çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İmamoğlu'ndan 'Kobani' açıklaması! DEM ile aynı dili kullandı İmamoğlu'ndan 'Kobani' açıklaması! DEM ile aynı dili kullandı

Akşener'in aday olmama açıklamasının altında kurmayları tarafından yeniden aday gösterilme isteğinin yattığı öğrenildi. Ancak Akşener'in açıklamasının ardından önce Tolga Akalın, sonrasında ise Koray Aydın adaylıklarını duyurdu. Yeni Şafak'ın haberine göre, Bu gelişmeler karşısında Akşener'in tepkisini küserek ortaya koyduğu ileri sürüldü.

ADAY OLMASI İÇİN BİR KAÇ ADAYIN GERİ ÇEKİLMESİ GEREK

Akşener'in yakın çalışma ekibi, yeniden aday olması için birkaç adayın geri çekilmesi ya da bu yönde ısrarın daha yüksek bir şekilde dile getirilmesine bağlı olduğunu savunuyor.

İYİ Parti'de şimdilik Aydın ve Akalın'ın dışında Müsavat Dervişoğlu, Günay Kodaz ve İstanbul Teşkilatı Kurucu Üyesi Kemal Orkun Yekdaş'ın adaylığı bulunuyor.