Antalyaspor, yeni teknik direktörü Alex de Souza ile sözleşme imzaladı. Brezilyalı teknik adam, Antalyaspor'a 2 yıllık imza attı.

İşte Alex de Souza'nın açıklamaları:

A Milli Futbol Takımı'nın grubunda yarın Gürcistan ile Çekya karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nın grubunda yarın Gürcistan ile Çekya karşılaşacak

"Herkes önünde bir kez daha Antalyaspor başkanına ve yöneticilerine beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bana burada çok iyi şeyler hissettiren halkla beraber, çok mutlu olduğum ülkeye yeniden gelmeme vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum. Geldiğim günden beri beni evimde hissettiren Antalya şehrine ve halkına teşekkür ediyorum. Hoca olarak çıktığım bu yolda başarılı bir teknik direktör olmak, şehre enerji vermek istiyorum."

"BAŞARILI OLMAK İSTİYORUM"
 "Antalyaspor'a gelmeden önce de Antalyaspor'a en iyi şekilde hizmet edebilmek için, başarıya giden yol için de en iyi şekilde hazırlandığımı söylemek isterim. 2 yıllık kontratımız süresince Antalyaspor'da çok başarılı olmak, taraftarımızla bütünleşmek istiyorum. Onları hep stadyumda görmek istiyorum. Oynattığımız futbolla onları mutlu etmek, iyi bir kadroyla onlara keyifli anlar yaşatmak istiyorum."
 
"DOĞRU TAKIM KURACAĞIZ"

"Görüşmeler başladığından beri Antalyaspor'u daha derinden inceleme fırsatı buldum. Antalyaspor'un neler yaptığını inceledim. Nuri Hocadan Sergen Hocaya kadar takımın ne tarz reaksiyonlar verdiğini, performanslarını inceledim. Daha fazla bilgi sahibi oldum. Burada daha önceden takımda çalışan profesyonellerle de konuştum. Burada her zaman mücadeleci ve seyir zevki veren bir takım oluşturmak istiyoruz. Doğru bütçeyle doğru takımı kuracağımızı düşünüyoruz."
 
 "SEMİH ŞENTÜRK OLMAYACAK"

"Hayır. Semih Şentürk (Fenerbahçe U19 Teknik Direktörü) hoca ekibimizde olmayacak. Antalyaspor'da çalışan profesyoneller dışında 2 tane yardımcı antrenör getireceğim yanımda, Joao Paolo ve Ze Roberto, ayrıca Mehmet Aurelio da yanımda olacak. Böyle bir kadro oluşturduk. Helton ile görüştüm, diğer oyuncularla da konuştum. Bunları yönetimin bilgisi ve onayı dahilinde yaptım. Antalyaspor için en iyi kadroyu kurmak istiyorum. Taraftarın ilgisini çekecek bir kadro oluşturmak, stadyuma geldiklerinde evlere mutlu gidecekleri bir takım kurmayı hedefliyoruz. En büyük odağımız bu."

"TRANSFER HABERİNE ALIŞKINIZ"
"Önümüzdeki haftadan itibaren Avrupa'da transfer dönemi başlayacak. Birçok oyuncu, birçok kulübe gitmek ister. Bazı oyuncular Antalyaspor'a gelmek isteyecektir. Basında çok isim duyacağız, çok haber çıkacak. Bunun için gerekli aksiyonları kulüp alacaktır. Basında çıkan isimlere takılıp kalmayın. Brezilya'da bile haberler çıkmaya başladı, benim birçok ismi Antalya'ya götüreceğim söyleniyordu. Futbol dünyasında bu tip haberlere alışkınız."