Fenerbahçe'nin başkan adayı Aziz Yıldırım, Sports Digitale'de Ersin Düzen'in sorularına cevap verdi. Yıldırım, "Fenerbahçe'yi baronlar idare ediyor. Fenerbahçe elden gidiyor, dikkat etsinler." dedi.

''FENERBAHÇE'YE GELMESİ BÜYÜK BAŞARI''

"Jose Mourinho gibi marka bir hocanın Fenerbahçe'ye gelmesi büyük başarı. Bunda %1 bile emeğim varsa, bundan mutluluk duyarım. İsteğimiz ne? Fenerbahçe'nin şampiyon olması, çocukların üzülmemesi. Ben, "Şampiyon olacağız" diyorum. Karşı taraf, şampiyonluk sözü veremiyor. Şampiyonluk sözü veremeyen bir insan, başkan olamaz."

"FENERBAHÇE'Yİ BARONLAR İDARE EDİYOR"

"Fenerbahçe'yi baronlar idare ediyor. Fenerbahçe elden gidiyor, dikkat etsinler. Geldim, heyecan başladı. Ben gelmesem, bu heyecan var mıydı? Fenerbahçe'nin üzerinde ölü toprağı vardı ve bu ölü toprağını kaldırmayacaklardı. Geldim, ortaya vizyon koydum."

"NİYE YALAN SÖYLÜYORSUNUZ?"

"Bankalar Birliği ile 330 milyon dolarlık anlaşma yaptılar. E hani benim borcum 600'dü? Geri kalan 300 milyon dolar nerede? Niye yalan söylüyorsunuz?"

"1.5 MİLYAR TL ALACAĞI GÖZÜKÜYOR"

Trabzonspor'un Avrupa Ligi'nde 2. ön eleme turu rakibi belli oldu Trabzonspor'un Avrupa Ligi'nde 2. ön eleme turu rakibi belli oldu

"Fenerbahçe, şu an benim bıraktığım borç durumundan daha da kötü durumda. Ali Koç, "Fenerbahçe'den alacağım yok" diyor. Bu kitapta var, 1.5 milyar TL alacağı gözüküyor. Gelsin, açıklasın her şeyi."

"İSMAİL KARTAL'I DA BEN ANTRENÖR YAPTIM''

"İsmail Kartal, "Allah'a havale ettim" diyor da o zaman kendi başkan ve yöneticilerini havale etsin. Çünkü onlar daha önce konuştuklarını söylüyorlar. İsmail Kartal'ı da ben antrenör yaptım."

"İNSANLARI APTAL ZANNEDİYORLAR"

"Jose Mourinho'nun menajeriyle biz 15 milyon euro'ya anlaştık. Öbür taraf, "Biz daha ucuza anlaştık" diye bahane uyduruyor. Benimle 15 milyon euro'ya anlaşan insan, sana ucuza gelir mi? İnsanları aptal zannediyorlar."

"BİZDE YALAN OLMAZ''

"Stadyum projesi için iki alternatif var. İki kale arkası toplam 10 bin kişi artacak. Sonuçta kapasite 60 bin olacak. Ayrıca kale arkalarında alttaki koltukları sökerek ayakta seyirci almayı planlıyoruz. O zaman kapasite 65 bin oluyor. Bizde yalan olmaz. Yapamayacağım şeye 'yaparım' demem!"

"FEDERASYON SEÇİMİNDE ROL ALACAĞIZ''

"Federasyon seçiminde rol alacağız. Fenerbahçe'nin haklarını koruyacağını söyleyen, camianın içinden isim seçip koyacağız oraya. O arkadaşları, hem TFF yönetimlerine hem de kurullarına yerleştireceğiz. Orada güçlü olacağız. Her şeyden bilgimiz olacak."