MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir'de seçmenlere seslendi. Bahçeli, "Balıkesir, Kuvay-i Milliye kentidir. İstikrar demek Balıkesir demektir. İstikbal demek Balıkesir'dir. Balıkesir, zillete düşmedi düşmeyecektir. Balıkesirli kardeşlerim Türk düşmanlarına hiçbir zaman aldanmadı, hiçbir zaman da teslim olmadı. İnanıyorum ki 14 Mayıs'ta da aynı inancı dosta düşmana göstereceksiniz. Ahlaki kucaklaşmamızın adı, Cumhur ittifakıdır" dedi. 

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satırbaşları şu şekilde: 

GELECEĞİN GÜCÜ TÜRKİYE

Türkiye'nin önünü hiçbir ittifak kesemeyecektir. Geleceğin gücü Türkiye olacaktır. Bu nedenle 14 Mayıs seçimleri yeni yüzyılın eşiği, geçilmesi gereken en önemli kavşaktır. Şartlar ne olursa olsun sandığa gidecek misiniz? Bir oyunuzu Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a bir oyunuzu da MHP'ye verecek misiniz? Balıkesir'e inanıyorum, Balıkesirli kardeşlerime sonuna kadar güveniyorum. Aziz milletim, kahraman Balıkesirli kardeşlerim sıra sizde. Vatana, bayrağa, Türkiye'ye sahip çıkacak mısınız? Bu evetlerin gücüyle, bahtiyarlığıyla sıra hepinizde çağrısını yapıyorum. Ülkümüzden de ülkemizden de vazgeçmeyeceğiz.

THE ECONOMİST TÜRKİYE'YE YÖN VEREMEZ

 PKK Kılıçdaroğlu'na aleni destektir. FETÖ Kılıçdaroğlu'na siper olmuştur. İngiliz The Economist dergisi Erdoğan gitmeli diyormuş, Türkiye'ye yön veremezler. Türkiye'yi sömürge haline getiremezler. Alayı gelsin şayet boyun eğersek onlar gibi namerdiz. Biliniz ki tehlike çok büyüktür. İstenilen denetim altında tutulan, taviz vermeye hazır bir cumhurbaşkanıdır. Terör örgütünün taşeronu Kılıçdaroğlu'dur.

BİZ DİRENDİKÇE SİLİNİP GİDECEKLER

 Kılıçdaroğlu ve Millet ittifakı bir güvenlik sorunudur. Geleceğe ışık tutan bir projesi yoktur. İyi Parti başkanının dedikodudan başka yaptığı bir şey yoktur. Onların hain destekçileri varsa bizim yıldız gibi parlayan bir ülkemiz var. Ne yaparlarsa yapsınlar, kokuşmuşların üzerine yürüyoruz. Biz direndikçe silinip gidecekler.

BİZİMLE MİSİNİZ?

Millet diyeceğiz, vatan diyeceğiz, al bayrağın altında toplanıp bağımsızlığımıza gölge düşürmeyeceğiz. Devletimizin hükümranlık haklarını korumak için aziz milletim sıra sende diyeceğiz. Ülkeye tuzak kuranlar 14 Mayıs'ta alt edilecek, yenileceklerdir. Emperyalizmin kanlı fermanına umut bağlayanlar kenara itilecektir. Bizimle misiniz, işte mahşeri vicdanın milli sesi. 14 Mayıs'ta beraber miyiz, Milliyetçi Hareket Partisi'ne destek veriyor muyuz, zalimlerden hesap soracak mısınız, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkıyor musunuz, Allah hepinizden razı olsun. Balıkesir terör ittifakına karşıdır. Balıkesir, yabancı beslemelerin sonuna kadar karşısındadır.

HEDEF İLK TURDA KAZANMAK

Hedefimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk turda seçimi kazanması ve Meclis'teki çoğunluğu elde etmektir. Cumhur ittifakına destek veriyor musunuz? Zillet içinde olanlar bu evetlerle donup kalacaklar. 14 Mayıs geleceğimizi tayin edecek. Ya yurdum diyeceğiz ya yokluğa mahkum olacağız. Mandacılara, mayası zehirli olanlara teslim olmayacağız. Demokratik hesaplaşmaya 8 gün kalmıştır. Türkiye'yi lider ülke seviyesine biz taşıyacağız.

CUMHURİYETE DÜŞMANLIK CUMHUR'A DÜŞMANLIK

İmamoğlu'ndan 'Kobani' açıklaması! DEM ile aynı dili kullandı İmamoğlu'ndan 'Kobani' açıklaması! DEM ile aynı dili kullandı

Dış politikada taviz vermeyen bir politikayı Cumhur ittifakıyla sağlayacağız. İrademiz Türk milletidir. Milletimizin bölünmez bütünlüğüyle, alayını birden hepsini karşılamaya hazır olduğumuz da iyi bilinmelidir. Cumhuriyet bedava kazanılmadı. Cumhuriyet'e düşmanlık Cumhur'a düşmanlıktır. HDP'yi Yeşil Sol Parti'yi yanlarına alanlar yıkım sevdalılarıdır.

AZİZ MİLLETİM SIRA SENDE

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin tercihidir, bunu tanımayanlarla mücadelemiz and olsun sonuna kadar sürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin sembolüdür. Devlet ve milletin birliği için aziz milletim sıra sende. Enerjide dışa bağımlılığa son vermek için çırpınan sağlam bir iradeyle sergiliyoruz. Biz ya İstiklal ya ölüm diyen tarafız. Çağrımız bu vatan, bayrak, millet, devlet benimdir diyen tüm kardeşlerimizedir. 14 Mayıs'ta Cumhur'un iradesini gösterecek misiniz. Bu evetlerin bahtiyarlığıyla 14 Mayıs'ta kazanan Türk milleti olacaktır.