Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Adana'nın Kozan ilçesindeki Adalet Sarayı'nın açılışında konuştu.

'Teleferiğin bakımları, bakanlık tarafından onaylanmış bir şirkete yaptırıldı' iddiası yalanlandı 'Teleferiğin bakımları, bakanlık tarafından onaylanmış bir şirkete yaptırıldı' iddiası yalanlandı

Bakan Tunç, "Şu ana kadar 38 kişinin kimlikleri tespit edildi. Kimlikleri tespit edilen kişilerle ilgili de gözaltı süreçleri devam ediyor. O kamera görüntüleri de izlenerek, bu konuda kimler kusurluysa, Cumhuriyet Başsavcımızın yapacağı soruşturma neticesinde ortaya çıkacaktır. Bu tür görüntülerin bir daha olmaması temennimiz. Sporun kardeşlik olduğunu unutmamamız lazım. Dolayısıyla hepimiz bu noktada özellikle sporda bu tür şiddet olaylarının olmaması anlamında sorumlu kişilerin sorumlu davranması noktasındaki düşüncelerimizi de tekrar ediyoruz." dedi.

"Futbolculara yönelik adli bir soruşturma bulunmamaktadır"
Tunç, "Futbolcularla ilgili şu anda herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Burada sahaya giren taraftarların, sporculara saldıran 38 kişinin ismi tespit edildi. Bunlarla ilgili adli süreç devam ediyor. Futbolcularla alakalı herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Bazı sosyal medya hesaplarında futbolculara da yönelik soruşturma yapılacakmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmış, kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Futbolculara yönelik adli bir soruşturma bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.