Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki ilk toplantı, 26 Ağustos'ta Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki ilk toplantı, 26 Ağustos'ta

ENFLASYONLA MÜCADELE MESAJI

Eğiimden sağlığa ulaşımdan enerji kadar her alanda sahip olduğu güçlü altyapı ile hedeflerine kilitlenen bir Türkiye var. Dünyada yaşanan zorlu sınamalar Türkiye'nin sahip olduğu bu gücü daha önemli hale getirmiştir. Elbette sıkıntılarımız mevcuttur. Özellikle ekonomide hayat pahalılığının insanlarımızın belini büktüğünün farkındayız. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar gelir seviyelerini artırarak yaşadığımız sıkıntıları hafifletmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanlarımızın maaşlarındaki iyileştirmenin de hayırlı olmasını diliyorum.

ŞUBAT-MART AYINDA KONTROL ALTINA ALACAĞIZ

Belki insanlarımızın alım güçleri enflasyon sebebi ile bir miktar düştü ama kimseyi şisiz, aç ve açıkta bırakmadık. Şubat-Mart ayında enflasyonu kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz. Milletimize gece gündüz şu 3 konuyu anlatacağız. Birincisi ülkemizi nereden nereye getirdiğimizdi. Türkiye'yi hakettiği konuma ancak biz getirdik biz getireceğiz. Koalisyon dönemlerinin ülkemize maliyetleri ile ödediği acı bedeller ortadadır.