İstanbul'da birçok ilçede CHP lehine seçimlerden çekilen DEM Partili isimler, İBB Meclisi için CHP listelerde kendilerine yer buldu. CHP, ittifak kapsamında DEM Partili isimleri İstanbul'da 10 ilçede seçilebilecek sıralardan listelerine aldı. İBB Meclisi'nde DEM Parti'nin grup kurması bekleniyor.

İşte CHP'nin, Kandil'de belirlenen ve CHP'nin 10 ilçede listelerine yerleştirdiği 31 isim:

CHP Sancaktepe listesindeki DEM'liler;

Yeşil Sol Parti Sancaktepe İlçe Eş Sözcüsü Elif Gül - 1. sıra

HDP İstanbul İl Yöneticisi Nevzat Kılıç - 5. sıra

Cevdet Dalkılıç - 7. sıra
Dicle Özdaş - 8. sıra
Abdullah Aydın 10. sıra

PKK sabıkalı isimler CHP listesinde

Bu isimler arasında, bebek katili Abdullah Öcalan lehine açıklama yapanlar ve PKK propagandası nedeniyle tutuklanan isimler dikkat çekiyor.

Murat Emir, CHP'nin yeni Grup Başkanvekili oldu Murat Emir, CHP'nin yeni Grup Başkanvekili oldu

Elif Gül'ün 2023 Mayıs seçimleri öncesinde bir programda Öcalan'ın doğum gününü kutladığı ortaya çıkarken, Nevzat Kılıç'ın ise PKK'ya yönelik bir operasyonda yakalanıp tutuklandığı belirlendi.

Bu iki isim de 31 Mart'ta seçilmeleri durumunda CHP listelerinden İBB Meclisi'ne girmiş olacak.

CHP Beyoğlu listesindeki DEM'liler;

DEM Parti PM üyesi Turabi Şen 1. sıra
Elif Yıldırım 11. sıra

CHP Tuzla listesindeki DEM'liler;

DEM Parti Tuzla adaylığından çekilen Hasan Özdemir - 3. sıra
Musa Avyüzen 15. sıra
Dilek Ateş 16. sıra

CHP Eyüpsultan listesindeki DEM'liler;

DEM Parti Eyüpsultan İlçe Başkan adayı Servet Güzel - 3. sıra

Hüseyin Cebe - (Kesin aday listesinde yer almadı)

CHP Üsküdar listesindeki DEM'liler;

DEM Parti Üsküdar Belediye Meclis üyesi adayı Bülent Kaygun - 3. sıra

Hüseyin Kazan - 13. sıra

CHP Zeytinburnu listesindeki DEM'liler;

Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Abdulcebar Barış - 2. sıra

CHP Esenyurt listesindeki DEM'liler;

Osman Yalçın - 3. sıra
Yıldız Serinyel - 7. sıra
Orhan Yeler - 9. sıra
Mehmet Tel - 13. sıra
Elvan Uçar Kordu - 16. sıra
Menduh Kaplan - 19. sıra
Murat Turgut - 20. sıra
Güven Yılmaz - 22. sıra
Kenan Özyolcu - 24. sıra

CHP Kartal listesindeki DEM'liler;

Sinan Kılıç - 3. sıra
Cemalettin Yüksel - 13. sıra

CHP Sarıyer listesindeki DEM'liler;

İsmail Çarboğa - 3. sıra
Mehmet Tel - 22. sıra

CHP Maltepe listesindeki DEM'liler;

Suat Karaoğlan - 5. sıra
Şükrü Akçadağ - 22. sıra